1. turistická výprava: Hrad Veveří – PP Podkomorské lesy – Hrad Veveří

Posted By on 15.9.2020

První výprava turistického kroužku v tomto školním roce se konala v sobotu 12. září a vedla Přírodním parkem Podkomorské lesy. Nenáročný výšlap probíhal pohodově za krásného slunečného počasí. Start i cíl výpravy byl u hradu Veveří. Část trasy vedla podél břehů Brněnské přehrady. Trochu jsme se zapotili při výstupu křížovou cestou k poutního místu U Tří křížů. Těšili jsme se, že při procházce oborou Kuřim uvidíme daňky nebo muflony, ale nezadařilo se. Zato jsme cestou viděli několik památných hodně starých stromů.

Protože závěrečná část plánované trasy byla z důvodu rekonstrukce uzavřena, byli jsme „nuceni“ tuto část absolvovat lodí. Měli jsme tak možnost prohlédnout si hrad Veveří i z hladiny Brněnské přehrady. Na závěr jsme si všichni zhlédli nádvoří hradu Veveří, vyšli na ochoz Příhrádku a někteří navštívili i Prachovou věž hradu.

Výpravy se zúčastnili také dva nováčci. Doufám, že se jim s námi na výletě líbilo a nebudou chybět ani na dalším výšlapu. Ten je tentokrát naplánován do Jeseníků a jeho trasa povede z Ovčárny přes Kamzičník k chatě Skřítek.

Jana Prečanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *