Akademie

Posted By on 3.12.2018

V sobotu 24. listopadu 2018 se v Kulturním domě v Troubkách konala akademie k oslavě 130. výročí otevření stávající budovy místní základní školy. Kromě rodinných příslušníků vystupujících žáků přijali pozvání pana ředitele Mgr. Petra Vrány i mnozí bývalí zaměstnanci, přátelé a absolventi naší školy, dále zastupitelé obce v čele s panem starostou Mgr. Radkem Brázdou a v neposlední řadě zástupci místních spolků a sdružení, za všechny uveďme paní Romanu Souškovou, předsedkyni SPŠ. Bylo pro nás velmi potěšující, že jsme mezi námi mohli přivítat i kolegy a žáky naší partnerské školy ze slovenských Raslavic, kterou doprovázeli i ředitel školy pan Mgr. Martin Klempay a starosta obce pan Marek Rakoš.

Koncept akademie spočíval v tom, že jednotlivá vystoupení třídních kolektivů budou představovat chody menu z jídelního lístku Restaurace U Vrány. Do té budou postupně přicházet hosté (žáci 6. – 8. roč. navštěvující volitelný předmět Mediální výchova), kteří si budou nabízené pokrmy objednávat u moderátorů, tj. číšníka a servírky. Celkovou atmosféru restaurace pak dokreslí svým klavírním doprovodem žákyně 8. ročníku Barbora Rösslerová.

A tak bylo možno v průběhu večera ochutnat mj. Míchaný zeleninový salát s pikantní zálivkou, na zahřátí si nechat přinést Slepičí vývar, naservírovat Křepelky na divoko, objednat si Kančí kýtu se šípkovou omáčkou či si dát „neco echt hanáckého“ – v našem případě Hanácké dezert čteř chotí. Poté hostům skvěle zatančili a zazpívali členové Dětské folklórní skupiny Raslavičaník, za což jim patří naše velké díky. O závěr akademie se postaral společný zpěv písně Chválím tě, Země má, kdy se pódium a restaurace zaplnily všemi, více jak 200 žáky školy.

Samotné akademii předcházely týdny příprav a nácviků jednotlivých vystoupení. Poděkování proto patří nejen třídním vyučujícím a jejich žákům, ale rovněž i všem těm, kteří se jakkoli podíleli na tom, že se tato akce, soudě dle velkého potlesku a příznivých ohlasů diváků, velmi vydařila.

A co popřát naší škole do dalších let? Vypůjčím si citaci pana ředitele Mgr. Petra Vrány uveřejněnou v almanachu vydaném k 130. výročí otevření nové školní budovy: „Ať zůstane váženou a respektovanou institucí naší obce a oslaví ještě mnohá další výročí.“

Šárka Dvořáková

 

Ohlasy žáků:

„Když jsme šli na pódium, byl jsem ve stresu, bál jsem se, že to pokazím. Ale naštěstí se nic takového nekonalo, podle mě se nám to všem moc povedlo.“ Vít Dolanský, 7. tř.

„Jsem moc rád, že jsem byl součástí mediálního týmu, který se podílel na uvádění jednotlivých vystoupení naší akademie.“ Michal Skopal, 7. tř.

„Já vidím akademii jako hodně vydařený projekt. Nácviky byly sice hodně náročné, ale ve finále to šlo. Pěkný byl i závěrečný zpěv písně Chválím tě, Země má, kterou zpívali všichni žáci školy, přidali se i někteří diváci.“ Ondřej Grešák, 8. tř.

„S naší třídou jsme to zvládli perfektně. Já jsem měl osobně na našem prvním vystoupení docela trému, ale hodil jsem se do klidu, udělal si pohodu a druhé vystoupení jsem zvládl úplně bez trémy. Akademie skončila a všichni jsou nadšeni.“ Daniel Borek, 8. tř.

Celé téma akademie – Restaurace U Vrány – bylo velmi zajímavé a myslím si, že diváky zaujalo.“ Ilona Němčáková, 8. tř.

„Akademie byla super, jsem moc ráda, že jsem se jí mohla zúčastnit. Do dalších let přeji škole, aby všechny její další akademie byly stejně tak krásné a propracované jako ta letos.“ Nikol Ambrožová, 6. tř.

Barbora Chudá, 2. tř.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *