Akce Ekotýmu – Starší pro mladší

Posted By on 11.4.2019

Každoročně si starší žáci Ekotýmu připravují program pro své mladší spolužáky z prvního stupně. Letos se v průběhu měsíce března věnovali jídlu, které je dalším tématem Ekoškoly, jež řešíme.

Akce Starší pro mladší byla letos zaměřena na minulost, současnost a budoucnost stravování a také na lokální potraviny. Ekotýmáci měli připraveny dvě scénky. První scénka pojednávala o farmářce z roku 1918, která se nedopatřením dostala do roku 2550, kde se setkala s mužem z budoucnosti. Překvapilo ji, že na Zemi nebyla žádná příroda, nikde nikdo nic nepěstoval. Dozvěděla se, že lidé konzumují jakési tablety, které obsahují ideální poměr živin, a že nic jiného k životu nepotřebují. Muž z budoucnosti byl zaskočen jablkem a moštem, který farmářka měla s sebou. Druhou scénkou byl rozhovor dvou jablek ze současnosti – českého Honzy a novozélandského Johna. Cílem jablíček bylo žákům ukázat klady lokálních potravin před používáním potravin dovozových.

Žáci prvních až šestých tříd měli mimo zhlédnutí scének možnost vyzkoušet si, zda dají přednost jablečnému moštu nebo Coca Cole (přeslazenému nápoji budoucnosti), nebo zda si při ochutnávce vyberou raději jablko Honzu z našich českých zahrad (oproti zahraničním jablkům koupeným v obchodě). O svá zjištění se podělili se svými spolužáky a také s námi prostřednictvím plnění úkolů v pracovních listech.

Doufáme, že se žákům hodiny o jídle v podání členů Ekotýmu líbily a byly pro ně námětem pro zamyšlení, co jíme.

za Ekotým Kateřina Gažová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *