Atletická olympiáda

Posted By on 30.9.2019

V pátek 20. 9. 2019 proběhl již 5. ročník naší atletické olympiády. V tento den děti místo: „Neběhej po třídě!“ slyší: „Běhej co nejrychleji“, místo: „Ničím tady nesmíš házet!“ slyší: „Házej co nejdál!“ a místo: „Nevykřikuj!“ slyší: „Křič a povzbuzuj spolužáky!“ A tak není divu, že se tento den těší jejich oblibě. Nejtěžší úkol to bývá pro naše prvňáčky a jejich paní učitelku, protože se sotva „ohřáli“ ve škole a už vyráží na celodenní projektový den. Ale protože děti jsou šikovné a paní učitelky vždy výborné, všichni všechno dobře zvládli.
Letos se opět závodilo na dvou místech. Žáci 3. – 5. ročníku začínali na hřišti za halou, kde běhali sprint a člunkový běh a skákali do dálky. Mladší žáci v tuto dobu absolvovali hod daleký, trojskok a vytrvalostní běh na velkém fotbalovém hřišti. V době velké přestávky se i starší přesunuli k hale, aby dokázali svoji mrštnost a vytrvalost i v těchto disciplínách. Mladší zatím závodili ve skoku z místa, trojskoku a sprintu. Paní učitelky hodnotily jejich výkony, pomocníci z řad deváťáků je zapisovali, porovnávali, počítali a vyhodnocovali.
Úplně všichni bojovali statečně, úporně a mnozí ze sebe vydávali skutečně všechno. Obdiv a chvála jim za takové nasazení! A tak jako na skutečné olympiádě se ti nejlepší směli postavit na stupně vítězů a odnést si medaile a diplomy.
Fotografie najdete zde (část z nich je horší kvality, ale nechtěli jsme vás ochudit o možnost je vidět, proto prosíme o shovívavost): https://lidap.rajce.idnes.cz/atleticka_olympiada_2019/
Děkujeme našim učitelkám, že zkvalitňují a zpestřují dětem výuku takovýmito krásnými akcemi. Málokdo si umí představit, kolik práce za nimi stojí. Děkujeme i našim pomocníkům z deváté třídy, bez kterých bychom se neobešli, a hlavně našemu panu řediteli, který nás vždycky podpoří a perfektně nám připraví hřiště a ozvučení.

Ludmila Písková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *