Beseda Ekotýmáků s paní vedoucí školní jídelny

Posted By on 16.3.2020

V úterý 10. března se sešel Ekotým s paní vedoucí školní jídelny Eliškou Kasprzykovou. Na naší besedě jsme také přivítali paní zástupkyni Šárku Dvořákovou. Na besedu jsme pozvali i dospěláky, kteří jsou členy našeho Ekotýmu. Paní ekonomku, paní školnici a pana školníka. Na programu besedy byla čtyři témata. Chemie v potravinách, čerstvé a sezonní potraviny,  regionální potraviny a odpady v kuchyni.  Besedu doprovázela krátká videa o plýtvání potravinami a zdravé výživě. Na besedě zaznělo spoustu zajímavých postřehů, nápadů a informací.

Barča Gregovská a Bety Rašková nás seznámily s výsledky testu koření do polévek. Některá koření (vegety) obsahují jen 7 % zeleniny! Je to vůbec možné? Některé naopak 100 %! Víte, čím dochucujete polévku vy? Podívejte se na náš test v příloze! Adélka Sklenářová, Nikča Mateřánková a Nikča Ambrožová nám představily plusy a mínusy naší školní jídelny. Nově máme teď v polévce místo mražené zeleniny zeleninu čerstvou. K dochucení polévek používají paní kuchařky čerstvou zeleninu a ne dochucovadla plná éček. K pití si máme možnost vybrat sladkou šťávu nebo obyčejnou vodu. V teplém období s mátou a ovocem. Lukáš Vožda, Matyáš Ondruch a Erik Mrtvý nám přiblížili, jak to chodí v jídelně s odpady. I v jídelně teď nově třídí žáci plastové kelímky od jogurtů, hliníková víčka od jogurtů a bioodpad. Zjistili jsme, že použitý olej se z jídelny odváží do Sběrného dvora v Troubkách a potom dále k recyklaci. Bramborové slupky bychom rádi dávali do kompostu na školní zahradě. Deváťáci Dan Borek, Tomáš Borek a Vojta Hořín nám představili téma regionálních potravin. Proč potraviny dovážet a zdolávat spoustu potravinových kilometrů, když máme kvalitní potraviny nedaleko? Kluci společně s paní vedoucí zmínili Zemědělské družstvo v Kokorách, odkud bereme maso. Přemýšleli jsme, jestli jsou pro nás dostupné mléčné výrobky ze Zlaté farmy ve Štětovicích a chov králíků z farmy ve Výšovicích.

Při besedě jsme popíjeli jablečný mošt, křoupali celozrnné a kukuřičné sušenky a jablka. Přišli jsme na spoustu nápadů, jak ještě vylepšit naše stravování nejen ve školní jídelně. Důležitá je také naše spolupráce se školní jídelnou. V létě bychom na zeleninovém záhoně chtěli pěstovat fazole do polévky, zorganizovali jsme ovohlídku jako pomoc při nošení beden Ovoce do škol a největší akcí, která je zaměřena na spolupráci s jídelnou, je právě probíhající projekt „Jídelna je naše“.

Besedu jsme zakončili českým příslovím „Kde se dobře vaří, tam se dobře daří“.                                                                                              

Ivana Smolková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *