Čechy pod Kosířem v podání 2. a 3. třídy

Posted By on 20.6.2019

Ve čtvrtek 6. června jsme se s žáky a žákyněmi 2. a 3. třídy rozjeli na výlet do Čech pod Kosířem. Program dne začal v Muzeu kočárů, kde nás provázel přímo pan Obr – majitel. Poutavým výkladem zaujal opravdu každého. Všichni pozorně poslouchali každé jeho slůvko. Prohlédli jsme si tam krásně zrestaurované kočáry, zimní sáně a zhlédli krátkou filmovou ukázku z historické akce Josefkol.

Po prohlídce muzea jsme se občerstvili a v neskutečném horku vydali na rozhlednu na Kosíři. Cestou jsme měli velké štěstí – u lesa na zemi ležel krásný asi 8 cm velký brouk – roháč. Tak jsme jej opatrně přenesli na pařez.

Konečně se před námi objevila rozhledna. Po výstupu na ni jsme se ochladili pofukujícím větrem. Prozkoumali jsme okolí a krásné výhledy, poté jsme šli dolů nakoupit turistické vizitky. Jsme přece praví turisté!

Zbaštili jsme svačinky a sestoupili do Čech, kde jsme se zchladili nanuky či zmrzlinou.  A to byl samotný závěr našeho výletu. Uvaření a unavení jsme se vydali autobusem zpátky do Troubek.

Kateřina Hrubá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *