CO ŘEMESLA PŘINESLA – škola v přírodě 3. a 5. třídy

Posted By on 19.5.2022

Ve dnech 2. – 6. 5. 2022 se 3. a 5. třída vydaly do Podmitrova na Vysočině, kde strávily týden na škole v přírodě. O program se postarali jak lektoři ze střediska Lipka, tak zaměstnanci naší školy.

Téma celého týdne se nazývalo „Co řemesla přinesla“. Děti byly rozděleny do několika skupin, přece jen 43 dětí je pro aktivity požehnaný počet, 😊 a v těchto skupinkách se prostřídaly u různých rukodělných činností. Ty je opravdu bavily. Všichni si vyřezávali a ozdobovali korálky, utloukli si máslo, na kterém si pochutnali, upekli nad ohněm a hned „slupli“ bramborové placky, vyráželi si ozdoby do kůže, pracovali s hlínou a dělali otisky rukou a nohou. Tvořivé činnosti se střídaly i se získáváním zajímavých informací. Čas se trávil na čerstvém vzduchu venku, v lese, občas i v penzionu.

Ve středu jsme se společně vydali na celodenní vycházku. Počasí ráno vypadalo na déšť, ale ranní pozdrav sluníčku, který jsme s pár dobrovolníky na ranní rozcvičky zacvičili, pomohl a sluníčko nám vykouklo. Vyrazili jsme a okoukli Mitrov – hradní zříceninu. Prošli jsme se okolo biofarmy Angus, děti si zahrály hru na lýkožrouty a na konec vycházky, kdy slunce opravdu hřálo a opalovalo, se pustily do zkoumání fauny a flóry potoka.

Program lektorů se střídal s aktivitami naplánovanými pedagogy školy. Občas si žáci mohli zvolit vlastní náplň. Bylo to sportování s různým náčiním, míčové nebo pohybové hry, jindy vyhrál odpočinek na pokojích.

Ale i s paními učitelkami byla naplánovaná různorodá činnost. Střílelo se ze vzduchovky, luštily se šifry, bojovalo se v olympiádě netradičních disciplín, sportovalo se.

Večerní program byl také vytížen. Do plánů bylo zařazeno opékání špekáčků, diskotéka, nesměla chybět stezka odvahy a samozřejmě se vyhlašovali ti nejlepší, předávaly se odměny. Odměnu si odnesl opravdu každý „účastník zájezdu“ 😊.

Po týdnu naplněném velkým množstvím zážitků, sportovních aktivit, tvoření a pochutnáváním si na výborném jídle z tamní jídelny jsme se vrátili domů, abychom si odpočinuli a nabrali zpět své síly.

Kateřina Hrubá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *