ČTVRTÝ TITUL EKOŠKOLY

Posted By on 28.6.2021

Ekotým Základní školy a Mateřské školy Troubky po čtyřech letech opět získal titul Ekoškola. Je to titul již čtvrtý v pořadí a my si ho velice ceníme. Celý Ekotým se tak ve čtvrtek 17. 6. vydal do Prahy. Titul ale mohlo vyzvednout jen pár zástupců Ekotýmu. Ostatní ekotýmáci jako odměnu za práci v Ekotýmu podnikli výlet po pražských památkách a čekali na své kamarády, kteří přebírali titul v Brožíkově sále na Staroměstské radnici.  Slavnostního předávání titulu se účastnila Adéla Sklenářová z deváté třídy, Zbyněk Hradil z osmé třídy, paní učitelka Gažová a pan ředitel Vrána. Titul se nám podařilo získat na další tři roky. Po předání titulu jsme si prohlédli reprezentativní sály Staroměstské radnice a podívali jsme se na Prahu z její věže.

Adéla Sklenářová

Větší část Ekotýmu zatím objevovala krásy našeho hlavního města. Prošli jsme Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Karlův most, Pražský hrad. Na hradě jsme navštívili Katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha, starý palác s Vladislavským sálem a Zlatou uličku. Poobědvali jsme v Malostranské besedě, všem moc chutnalo. Dále jsme se šli vyfotit k barevné Lennonově zdi. Odpoledne jsme se setkali s ekotýmáky, paní učitelkou a panem ředitelem, kteří již převzali titul. Čekala nás společná projížďka po Vltavě, které se říká „PRAŽSKÉ BENÁTKY“.  Komentovaná prohlídka byla velmi poutavá, podívali jsme se na Kampu, na Čertovku a poslechli si spoustu legend a pověstí staré Prahy. Po projížďce jsme se pomalu vraceli na Václavské náměstí, kde jsme měli tolik očekávaný krátký rozchod. Navštívili jsme největší řetězec, který zpracovává a prodává kávu-Starbucks a mířili na vlak.  Náš výlet jsme ukončili tříhodinovou cestou vlakem domů. Již nyní přemýšlíme, jaké kroky podnikneme v Ekotýmu během dalších tří letech a jak můžeme naší přírodě pomoci.

Alžběta Rašková a Barbora Gregovská

   

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *