DEN STROMŮ

Posted By on 13.11.2023

Nejlepší prvouka je taková, kdy svítí sluníčko, padá barevné listí a my můžeme strávit hodinu venku, na školní zahradě. Je to svátek nejen pro stromy, ale i pro nás. Právě tak se nám letos podařil oslavit Den stromu. Ve výuce jsme se šli učit do školního arboreta o stromech, sbírali, lepili a dokreslovali listy v pracovním listě a mohli jsme vyzkoušet obejmout strom, jestli nám neposílá nějakou sílu a energii. Učili jsme se stromy nejen pojmenovávat, ale učili jsme se i o jejich vlastnostech.

Při příležitosti Dne stromu se nám podařilo začít s malováním stěny na školním dvoře, kterou zdobí velikánský strom se zeměkoulí v koruně. Stěna bude hotová v průběhu podzimu a my se těšíme, jak si na ní každý ten svůj obrázek namalujeme.

Adéla Bezroučková a Adam Ticháček, žáci 5. třídy a  Ivana Smolková

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *