DEN ZEMĚ

Posted By on 5.5.2021

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa.

Jak vypadal Den Země v naší Ekoškole v tomto „covidovém roce“? Nenechali jsme se odradit a rozhodli jsme se, že oslavíme Den Země venku! Sel, sázel, kdo měl ruce a nohy! Paní Země dostala od dětí ke svému svátku spoustu kytek, semínek, sazeniček, keřů a stromů! Vůbec nevadilo, že nejsme ve škole! Seli jsme a sázeli doma do truhlíků, květináčů, na záhonky, ve skleníku, na ulici, prostě všude tam, kde se dalo. Snažili jsme se, aby naše planeta byla zase o kousek více zelená!

Někteří žáci chtěli paní Zemi darovat výrobek a podařilo se jim za pomoci rodičů vyrobit přírodní papír, pomocí techniky kašírování model Země, krmítko a hmyzí hotel.

Jiní měli to štěstí, že v týdnu oslav chodili do školy. Ti si mohli Den Země užít společně. Také seli semínka, malovali naši modrou planetu, povídali si o tom, jak je třeba ji chránit, na školní zahradě vyplňovali pracovní listy Podmínky života. Ti, co byli doma, mohli zkusit malované čtení Svátek Země, pracovní listy o Zemi, vybarvovačky a doplňovačky.

Paní učitelky z Ekotýmu se daly do položení základů nové bylinkové spirály a těší se, až se děti vrátí do školy a pomohou spirálu dostavět a zasadit bylinky!

Doufáme, že paní Země má z našich dárků radost, že se jí líbí a na oplátku nám naše kytky, keře a stromy nechá krásně vykvést!

Za Ekotým Ivana Smolková a Kateřina Gažová

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *