Den Země

Posted By on 18.4.2022

Jako každý rok, tak i letos naše škola oslaví Den Země. Myšlenka slavit Den Země se zrodila v roce 1969 v hlavě mírového aktivisty Johna McConnella. Ten tuto svoji myšlenku poprvé představil na konferenci UNESCO konané v americkém San Francisku. Původně pro tuto oslavu navrhoval datum 21. března, tedy počátek jara, nakonec ale byl Den Země stanoven na 22. dubna. Den Země není většinou pouze oslavou, ale především se vyznačuje konáním různých informačních a vzdělávacích akcí zaměřených na propagaci a podporu ochrany životního prostředí.

V letošním roce se žáci rozdělí. První stupeň se zúčastní Lesní pedagogiky v Bohuslávkách, druhý stupeň se inspiruje akcí Ukliďme Česko a vydá se pomoct přírodě v okolí řeky Bečvy, kde se pokusí vyčistit znečištěné okolí koryta řeky.

Kateřina Gažová

Den Země – plakátek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *