Den Země na II. stupni

Posted By on 27.4.2022

Jako každý rok, ani letos jsme nemohli vynechat oslavy Dne Země. Druhý stupeň se letos spojil se zástupci obce a vydal se uklidit v rámci katastru obce. V pátek 22. 4. 2022 se ráno vydali všichni žáci 6. až 9. ročníku směrem ke splavu. Naším cílem bylo údolí/větrolam od splavu směrem k lesu na Citov. Starší kluci zůstali hned u silnice, kde se údolí podobalo spíše černé skládce. Díky obci, která nám na místo přistavila celkem 4 kontejnery a dodala nám plastové pytle a pracovní rukavice, jsme se mohli pustit do úklidu. Našli jsme toho spoustu – od pneumatik na osobní i nákladní auta, autosedačky, přes kachličky, staré pračky, popelnice, sklo, koberce, matrace a pružiny, plasty, eternit, kusy betonu, kanystry s olejem, až po zbytky těl mrtvých živočichů. Co nás nejvíce zarazilo, bylo, že spousta odpadků, která byla vyhozena, se našla v zavázaných pytlích. Nakonec se nám podařilo naplnit všechny přistavené kontejnery. Vždyť jeden z nich byl plný pouze starých pneumatik…

Jak nám úklid šel, se můžete podívat na fotkách.

Za Ekotým Kateřina Gažová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *