Divadelní představení Robin Hood

Posted By on 2.5.2018

V pátek 13. dubna 2018 se žáci 2. stupně vydali do Moravského divadla v Olomouci na divadelní představení Robin Hood. Šlo o poněkud netradiční převyprávění legendy o nejslavnějším lidovém hrdinovi všech dob z přelomu 12. a 13. století, který poté, co ho zlotřilý princ Jan obral o majetek, utekl do Sherwoodského lesa a spolu s dalšími uprchlíky začal okrádat bohaté a uloupené zlato rozdával chudým. Moderní a humorné zpracování příběhu bylo plné vtipných hlášek a nejrůznějších narážek. Nechyběly ani bojové scény připravené ve spolupráci s choreografem Petrem Nůskem, jenž se mimo jiné podílel na natáčení několika hollywoodských velkofilmů.

 

Z ohlasu žáků:

V divadle se mi líbilo to, že to bylo dobře zahrané. A ten úvod byl nejlepší: „Vypněte si prosím mobily, jinak vám budou zabaveny a rozdány chudým!“ To mě pobavilo. Nelíbilo se mi, že tam bylo hodně lidí. Ale jinak to bylo fajn.

Kristýna Barboříková, 6. třída

Představení se mi velice líbilo. Bylo vtipné, používali tam moderní výrazy, např. „like“. Opravdu jsme se nasmáli. Bylo to skvělé, takže dávám „like“.

Sára Gregovská, 6. třída

Divadlo se mi líbilo, i když jsem pořádně neviděla. Hra byla moderně pojatá, aby pobavila hlavně mladší žáky.

Denisa Majarová, 9. třída

 Bylo to vtipné a v druhé části se z toho stal muzikál. Sedlo to i do tohoto 21. století.

Dominik Gregovský, 9. třída

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *