Divadlo AZYZAH

Posted By on 3.10.2018

V týdnu od 24. – 27.9. 2018  jsme si s dětmi připomněli význam Evropského dne jazyků (European Day of Languages ), který se od roku 2001 slaví a připomíná v mnoha evropských zemích. Cílem tohoto svátku je propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků v zemích Evropy, a zvýšit tak mezikulturní pochopení.

Při této příležitosti jsme do naší  školy pozvali již podruhé pražský divadelní spolek AZYZAH, který sehrál dvě představení v angličtině.  První – Green Eggs and Ham – bylo   určené pro  žáky 3. a 4. třídy  a to druhé – Murder Mystery – pro  žáky 5. a 6. třídy.

Hra Green Eggs and Ham byla založena na známé rýmované knize Dr. Seusse a obsahovala jednoduché písničky a říkanky.

V druhé hře pro starší děti The Murder Mystery Mr. Suits a Kiki čeká dobrodružství s detektivní zápletkou. Hlavními podezřelými jsou nadpřirozené postavy jako Drákula, Dr. Frankenstein a další. Žáci se stávají detektivy, aby pomohli hlavním postavám vyřešit záhadu.

Obě představení byla velmi nápaditá, plná humoru, zábavy a šitá na míru konkrétním věkovým kategoriím. Děti měly příležitost se do dění přímo zapojit, osvojit si novou slovní zásobu a  zaposlouchat se do autentické angličtiny rodilé Američanky.

Žáci 7., 8. a 9. třídy pak  měli možnost si význam Evropského dne jazyků přiblížit v hodinách angličtiny, kdy se seznámili se vznikem svátku, s jazyky v Evropě a jeho cíli. Měli také možnost zhlédnout video s průběhem oslav Evropského dne v Praze. V následujících hodinách angličtiny měly vybrané dvojice možnost vést výuku podle svých představ. V hodinách jsme se pobavili a něco nového i naučili, obzvlášť musím pochválit dvojici Tomáše Borka a Jirku Řezníčka, kteří hodinu připravili velice nápaditě a pestře, nechyběly hry a soutěže a na závěr i pracovní list k probírané gramatice.

Jsem ráda, že si žáci přiblížili tímto způsobem význam výuky cizích jazyků jak na škole, tak i mimo ni.

Mgr. Markéta Macfeldová

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *