DOPRAVNÍ VÝCHOVA NA I. STUPNI

Posted By on 8.6.2022

Výukový program dopravní výchovy střediska ATLAS a BIOS v PŘEROVĚ, kam každoročně s žáky jezdíme, je v průběhu školního roku rozdělen na dvě části. Na podzim děti absolvují teoretickou část. Pro každý ročník je program zaměřen na jiný okruh znalostí. Děti si procvičují dopravní značky, jiné řeší modelové křižovatky v silničním provozu. Také se zúčastňují přednášek o zdravovědě. Zhlédnou se poučná videa a žáci 4. ročníku na počítačích absolvují testy pro získání průkazu cyklisty, který je ovšem podmíněn úspěšným zvládnutím jízd z druhé – jarní – části.

Jarní část se skládá z praktického ověření znalostí na dopravním hřišti doplněného o zhlédnutí videoprojekce tematicky laděné k silničnímu provozu a dopravě. Do Přerova jsme jezdili postupně, na jarní část se děti vydaly „ozdobeny“ cyklistickou přilbou, kterou využily na dovednostní jízdy. Symbolicky 1. června – na Mezinárodní den dětí – jsme uzavřeli letošní dopravní výchovu. Úspěšní cyklisté 4. a 5. ročníků si převzali průkazky cyklisty, ti mladší si ještě musí rok či dva počkat. … A teď se již může vyrazit na kole ven. 😊

Kateřina Hrubá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *