DÝŇOVÁ SLAVNOST

Posted By on 2.11.2023

25. října na naší škole vyvrcholilo podzimní tvoření „Dýňovou slavností“.

Tato akce nebyla záležitostí jen jednoho dne, ale naopak několika týdnů. Výuka výtvarné výchovy, tvoření v pracovních činnostech i v zájmových kroužcích se soustředila na podzimní tématiku. Všechny výrobky, dílka i výkresy pak byly použity k vyzdobení přízemí školy. Tajemná a strašidelná atmosféra byla podbarvena světýlky, lampičkami i svítícími řetězy.

Při vstupu do školy vás obklopilo tajemno. Šero v temných chodbách, lesklá světýlka, tóny hudby a k tomu spousty netopýrů, pavouků, listů, stromů. To vše dokreslilo obraz neskutečné krásy. Chodba, vstup, schodiště, na každý koutek byla použita dekorace. Černá jeskyně s netopýry, elfí fotokoutek, pavučinové obrazy s maxipavouky, listy, obrazy, zavařeniny, veverky, sovy, náhrdelníky z přírodnin, schodiště osvětleno a ozdobeno strašidelnými hrady – originalita všude, kam oko pohlédlo.

Nad celou chodbou drží stráž desítky a desítky barevných deštníků, podzimní sychravé počasí si na nás nepřijde.

Areál školního dvoru zářil oranžovými dýněmi s rozsvícenými svíčkami. Tyto lucerny žáci vyřezali v průběhu dopoledního projektového dne. Dětská fantazie neznala mezí. Zdobení si kluci i holky užili naplno.

Pomyslnou tečkou na závěr byl lampionový průvod, který za šera odcházel ze školy do nedaleké školky. Doufáme, že příští rok bude opět stejně vydařený.

Kateřina Hrubá

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *