Ekotým na besedě s paní vedoucí školní jídelny

Posted By on 14.1.2019

Letos řeší Ekotým kromě jiného téma „Jídlo“. Proto jsme poprosili paní vedoucí školní jídelny Bc. Elišku Kasprzykovou, zda by nám pomohla zodpovědět otázky z analýzy, na které jsme hledali odpověď.

Mezi nejaktuálnější otázky patřilo používání čerstvého ovoce, zeleniny a dalších potravin.  Jsme rádi, že můžeme využívat zeleninový bufet, kdy si každý nabere čerstvou zeleninu, která mu chutná. Přemýšleli jsme také o tom, odkud se k nám všechna zelenina, ovoce, ale také maso a ostatní suroviny dováží. Připomněli jsme si výhody využívání místních, regionálních potravin. Dotkli se také tématu nevhodnosti používání různých chemických přísad a tzv. éček.  Nevynechali jsme ani téma nevhodného palmového oleje. Hledali jsme možné nápady, jak co nejlépe využít v jídelně bylinky z naší školní bylinkové spirály. Otázek a odpovědí  bylo mnoho. O to lépe se nám budou vyplňovat otázky v naší analýze. Za čas, který věnovaly naší ekotýmácké besedě, děkujeme kromě paní vedoucí školní jídelny Bc. Elišky  Kasprzykové  také  paní zástupkyni Mgr. Šárce Dvořákové a  paní ekonomce Ludmile  Hrubé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *