Exkurze mediálního týmu, Praha (8. 5. 2019)

Posted By on 15.5.2019

Cílem volitelného předmětu Mediální výchova je seznámení žáků s fungováním medií a zároveň jejich co možná největší zapojení do praktických činností jakkoli s médii souvisejícími. Dosud nejvýraznější stopu mediálního týmu lze zajisté spatřovat ve spoluvytvoření programu letošní úspěšné školní akademie. A tak, když jsme koncem kalendářního roku v hodině mediální výchovy začali plánovat exkurzi do České televize, přišel pan ředitel Mgr. Petr Vrána s návrhem, že náklady spojené s dopravou žákům v rámci odměny za jejich práci uhradí škola.

S elánem sobě vlastním jsme se tedy směle pustili do plánování naší exkurze. Vzhledem k faktu, že v té době již byly všechny termíny exkurzí do konce stávajícího školního roku obsazené, vzali jsme za vděk možnosti navštívit prostory České televize v rámci Dne otevřených dveří, který pořádala ČT ve středu 8. května 2019 v Praze na Kavčích horách. Abychom z výletu vytěžili co možná nejvíce, rozdělili jsme ho pomyslně na dvě části. V té první navštívíme turisticky zajímavá místa, projdeme se po „Václaváku“, zastavíme u Stavovského divadla, prohlédneme si nově zrekonstruovaný orloj na Staroměstském náměstí, tu pravou atmosféru nasajeme na Karlově mostě, vystoupáme Nerudovou ulicí až k Pražskému hradu, dále na Petřín a vše zakončíme před Národním divadlem. Odtud se pak MHD přesuneme na Kavčí hory, do sídla České televize, kde se můžeme těšit mj. na procházku historií televizní techniky, na studia pořadů Sama doma, StarDance, Pošta pro Tebe, Máte slovo, Planeta YÓ, Kouzelná školka, nahlédneme do kostymérny, maskérny, zhlédneme výstavu kostýmů, projdeme se režií jednotlivých studií, závěrem se třeba vyfotíme před kulisami populárního seriálu Most! či si někteří z nás možná vyzkouší obsluhu kamerového jeřábu, popřípadě uloví nějakou tu známou osobnost.

Vyhledat si na internetu nejvhodnější dopravní spoj, zorientovat se v cenách jízdného, nastudovat si něco málo o tamních památkách, připravit si pro svoje spolužáky nějakou tu zajímavost, vygooglit trasu, po které se budeme v hlavním městě pohybovat, vytisknout ji a zaznačit stěžejní body, památky, nastudovat program Dne otevřených dveří, vědět, kde v Praze přestupujeme, kdy vystupujeme, sledovat počasí… To vše bylo náplní několika po sobě jdoucích hodin naší mediálky.

Každý z členů mediálního týmu měl svůj dílčí úkol, aby mohl ve finále vzniknout jeden společný výstup, náš Projekt Praha, který jsme po návratu během první hodiny mediální výchovy slavnostně dokončili. Stáhnout fotky, vybrat ty nejlepší, vytisknout je, zakomponovat do projektu, exkurzi zhodnotit, napsat, co se líbilo, doporučit, co by šlo pro příště vylepšit, zodpovědět kontrolní otázky, vložit příspěvek s fotografiemi na webové stránky školy.

Pro tuto chvíli máme hotovo!

Závěrem bych chtěla poděkovat všem žákům, kteří se akce zúčastnili, za jejich dobré chování, aktivní přístup, což mělo za následek bezproblémový průběh celého našeho dne. Velký dík patří i mé milé kolegyni Káji Haiderové za pomoc při organizaci a za to, že Prahu absolvovala ve svém volném čase společně s námi. V neposlední řadě ještě jednou děkuji panu řediteli Mgr. Petru Vránovi za to, že veškeré náklady žáků na dopravu byly hrazeny z financí školy.

Šárka Dvořáková

 

V Praze se nám velmi líbilo a moc jsme si to tam užily. Dozvěděly jsme se i zajímavosti o památkách, které jsme do té doby nevěděly. Samozřejmě se nám líbil i Den otevřených dveří v ČT. Za celý den jsme po Praze nachodili něco kolem 12 000 kroků. Spoustu zážitků máme i z cestování vlakem. Domča Baďurová a Denča Lužná

Tato exkurze se nám moc líbila. Hodně nás bavilo procházet se Prahou a sledovat památky, ale trasa nebyla zrovna nejkratší, takže nás celkem i bolely nohy. V České televizi bylo moc lidí. Podle dostupných informací přesáhla návštěvnost 27 000 lidí. A my byli mezi nimi. Marie Malíková, Anička Zhřívalová

V Praze se mi hodně líbilo. Dozvěděl jsem se plno informací a bylo fajn, že každý si řekl něco, co se naučil k určité památce. Trasa byla dobře naplánovaná. Jelikož jsme byli hodní a chovali se slušně, tak jsme měli času dost a nespěchali jsme. Jeli jsme vlakem, tramvají a metrem. Cesta do Prahy trvala přibližně 2,5 hodiny. V České televizi bylo dobře, mohli jsme si vybrat ze 3 tras – modrá, červená, zpravodajství. My jsme šli trasou červenou, navštívili jsme mnoho míst, které jsme mohli znát z televize – např. Poštu pro tebe, Kouzelnou školku, Máte slovo, Severku (Most!). V Praze jsme strávili celý volný den, ale stálo to za to. Ondra Riess

Exkurze byla super, protože jsme si odnesli nové vědomosti. Škoda jen, že jsme neměli víc času na památky a třeba i delší rozchod v České televizi. Sára Hromková, Marťa Zdařilová

Bylo to parádní. Děkujeme. Vojta Hořín, Ondra Grešák

Užili jsme si to. Příští rok zase. Kuba Vrána, Jirka Řezníček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *