Jak jsem vyhrál výtvarnou soutěž

Posted By on 29.6.2022

Každým rokem slavíme ve škole Den Země. V letošním školním roce jsme jej oslavili v lese. Celé dopoledne jsme my, žáci I. stupně, strávili na půldenním programu lesní pedagogiky, kde jsme se o lese a přírodě dozvěděli spoustu věcí. Dostali jsme možnost zúčastnit se výtvarné soutěže na téma „Les“, kterou pořádaly Vojenské lesy a statky ČR, divize Lipník. Měli jsme nakreslit, namalovat nebo ještě jinak ztvárnit, co jsme v lese na programu zažili a co se nám nejvíce líbilo. Tyto výkresy pak byly vystaveny na vernisáži na akci Armáda, lesnictví a myslivost na Libavé.

Ve výtvarné výchově jsme se dali do toho. Paní učitelka vytiskla fotky z programu, lepili jsme, dokreslovali, vybarvovali a sestavovali lesní brouky. Vznikla barevná lesní koláž. Do soutěže paní učitelka poslala 6 výkresů. A hurá!!! Povedlo se! Můj výkres získal první místo! Porota jej vyhodnotila jako nejlepší z asi pěti desítek výkresů! To bylo překvapení!  Dostal jsem knížku, batůžek, kšiltovku a další odměnky a celá třída jsme vyhráli další program lesní pedagogiky! Tentokrát to bude program zimní, o přikrmování zvěře. Už teď se moc těšíme, že si jej celá třída užijeme! Vždyť obrázky se povedly celé třídě a ve škole máme krásnou zelenou lesní nástěnku. Na zimu si do lesa musím pořídit zelenou mysliveckou čepici nebo klobouk!

Vítěz soutěže Jakub Vinkler z 1. třídy a paní učitelka

Výkresy z výtvarné soutěže si můžete prohlédnout zde:

https://deti.vls.cz/cz/aktuality/544

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *