JARNÍ PRÁCE NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

Posted By on 29.6.2022

Na školní zahradě je pořád co dělat! Kromě zalévání a pletí jsme se dali do úpravy našeho zeleninového záhonu a do doplnění bylinkové spirály.

Letos jsme se rozhodli, že zasejeme obilí. Obilí se učíme poznávat podle obrázků v učebnici, ale když ho máme poznat na poli, tak se nedaří.  Ekotýmáci zaseli pšenici, ječmen, oves, žito a ke všem druhům obilí vyrobili dřevěné cedulky, aby bylo jasno!

Na zeleninové záhony jsme zasadili sazenice rajčat a paprik a opatřili je oporami. Hned vedle jsme vytvořili dřevěnou oporu, po které se bude plazit hrášek. Dále máme na záhonu jahody, ředkvičky, kedlubny, celer, cibuli a česnek.

Bylinková spirála se po loňské výstavbě a osazení krásně zazelenala. Rozrostla se nám mateřídouška, máta, meduňka, a dokonce i lesní jahody a další bylinky. Některé méně mrazuvzdorné bylinky jsme museli opět vysadit. Paní kuchařky nám do polévky dávají čerstvou pažitku a libeček. Těšíme se i na vodu s citronem, mátou a meduňkou. Ekotýmáci by prý rádi ochutnali tradiční kubánský koktejl mojito, když máme tu mátu! Nealkoholické bychom snad zvládli!

Tak ať nám vše na zahradě roste a my můžeme sklízet!

Za Ekotým Kateřina Gažová

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *