Jídelna je naše

Posted By on 16.3.2020

je společný projekt Ekotýmu a školní jídelny. Každá třída si vybrala své oblíbené třídní menu, o němž předpokládala, že bude chutnat nejvíce žákům. Snažíme se jíst beze zbytků.

Projekt probíhá vždy v úterý a ve čtvrtek. Po jídelně se daný den pohybuje hlídka složená z Ekotýmáků a vybraných členů dané třídy. Nespletete si je, mají na sobě ekotýmácká a zelená trička, někteří i zelený kšilt.

Sledujeme:

  • množství zbytků
  • pořádek v chodbě a v jídelně
  • plakát a výzdobu jídelny
  • čipání u okénka

 

VYHRÁVAJÍ VŠICHNI!

V závěru akce máme od paních kuchařek slíbenou sladkou pochoutku!

A co navíc? Jídelna dostala nový kabát! Má nové stoly a krásně zelené nové židle! Moc jí to sluší!

 

Co již máme za sebou?

Krupicovou kaši, řízek, přírodní plátek, opékané brambory, čínu s rýží ….. jen se sbíhají sliny! Množství zbytků paní kuchařky poctivě váží! Na stolech jsou ubrousky, originální kartičky s přáním dobré chuti. Překvapením byly kartičky s tematickou výzdobou pro paní učitelky! Tulipány a narcisky na stolech nám rozzářily jídelnu. Plakáty s jídelním lístkem jsou jeden hezčí než druhý…… Můžete si je prohlédnout v chodbě jídelny. V chodbě se na zemi v tyto dny neválí bundy! Věříme, že i ti největší zapomnětlivci si donesou čip! Cítili jsme se jako v čínské restauraci …. u  stropu visely lampionky, hrála čínská hudba, na poličce u okýnka hořel kalíšek a usmívala se na nás soška Budhy……

Moc se těšíme se na další třídy v projektu „Jídelna je naše!“

Alžběta Rašková (6.B třída)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *