KRMÍTKA NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

Posted By on 9.12.2020

Na škole v přírodě jsme vyrobili 6 krásných krmítek pro ptáčky. Přiměřovali prkénka, zatloukali hřebíky a učili se o tom, kteří ptáci u nás přezimují a o které je potřeba se postarat. Důležité je také vědět, čím ptáčky přikrmovat. V básničce se píše „sypte drobky na krmítko“, ale my víme, že drobky pro ptáčky nejsou to pravé ořechové. Ptáčci potřebují zrníčka a semínka. Ta jsme si také ze školy v přírodě dovezli.

Zima je tady a my můžeme krmítka konečně nainstalovat. Rozmístili jsme je po celé školní zahradě, sypeme zrníčka a čekáme, kdy ptáčci krmítka najdou a my tak budeme moct pozorovat, kteří ptačí kamarádi se na naší školní zahradě zabydleli.

Ptáček volá: Vítku, Jitko,

sypte drobky na krmítko!

Čím víc dáte zrníček,

tím víc bude písniček.

Kdo se o mne nepostará,

bez písniček bude zjara.

Ivana Smolková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *