LiStOVáNí – Legendy Z+H (10. 5.)

Posted By on 23.5.2022

Projekt LiStOVáNí představuje zajímavé a aktuální knihy. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo konkrétní kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo.

LiStOVáNí, které jsme měli možnost zhlédnout u nás ve škole, tentokrát představilo žánr poněkud netradiční, a to cestopis a jeho dvě české legendy Miroslava Hanzelku a Jiřího Zikmunda. V tomto představení nás čekal výběr toho nejlepšího z jejich slavných výprav. Cílem bylo přiblížit Hanzelku se Zikmundem dnešním generacím, kterým vše připadá samozřejmé a netuší, že tihle dva byli a navždy budou opravdoví „frajeři”. A jak už to u LiStOVáNí bývá, během představení jsme se i hodně nasmáli.

 Z ohlasů žáků:

Mně se to líbilo, bylo to srandovní. Bylo fajn, když nás přirovnávali k těm určitým zvířatům a věcem. Je zajímavý, jak jenom dva lidi dokážou odehrát tolik rolí. Ty zvukový efekty byly fajn.

Denisa Prokopová, 7. tř.

 

Líbilo se mi to. Super rekvizity, dobrý herecký výkon. Hudba dobrá. Za mě super.

Jakub Ondruch, 7. tř.

 

Velmi se mi to líbilo, bylo to dobře zahrané a vtipné. Líbilo se mi také, že nás občas zapojili do příběhu. Herci se snažili nás rozveselit. Všechno se mi tam líbilo.

Anna Marie Mračková, 8.A tř.

 

Listování na téma Hanzelka Zikmund se mně velmi líbilo. Jediné, co bych mohl vytknout, byl stísněný prostor. Cestopis byl však velmi šikovně vybrané téma. Člověk se i zasměje, ale bylo zde i nějaké napětí.

Martin Macháček, 8.B tř.

 

Představení se mi moc líbilo. Nebylo nejlepší, co jsem viděla, ale dost dobré. Bylo zábavné a bavilo mě, jak měnili hlasy a hráli různé postavy. Rozhodně lepší a zábavnější než se učit. 😊

Lucie Dočkalová, 9. tř.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *