MATEMATICKÝ KLOKAN 2019

Posted By on 9.4.2019

Letošní kolo mezinárodní soutěže Matematický klokan proběhlo v pátek 22. března. Letos jsme soutěžili v kategoriích Cvrček, Klokánek a Benjamín. Do soutěže se zapojilo 142 žáků druhého až sedmého ročníku. Krásného úspěchu dosáhla Lucinka Pospíšilová z 5.B. Zvítězila v kategorii Klokánek s velmi vysokým bodovým ziskem 114 bodů z celkových 120. V okresním měřítku to byl druhý nejvyšší bodový součet a Lucince přinesl skvělé třetí místo v okresním kole. Žákyni blahopřejeme a chválíme za skvělou reprezentaci školy.

Výsledky v jednotlivých kategoriích:

Cvrček – 2. a 3. ročník

  1. Tomáš Dočkal, 3. třída
  2. Jindřich Doušek,  2. třída
  3. Jakub Jurča, 3. třída

Klokánek – 4. a 5. ročník

  1. Lucie Pospíšilová, 5.B třída
  2. Natálie Roubalová, 5.B třída
  3. Tereza Barboříková, 5.B třída

Benjamín 6. a 7. ročník

  1. Daniela Vránová, 7. třída
  2. Romana Špalková, 6. třída
  3. Alžběta Manová, 7. třída

Blahopřejeme všem soutěžícím, kteří si dokázali lámat hlavu s nelehkými logickými úkoly. S klokaními úlohami se budou žáci setkávat i nadále, třeba v hodinách matematiky nebo ostatních přírodovědných předmětů.

Mgr. Zdeňka Odložilíková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *