Menu pro změnu

Posted By on 15.4.2019

Dne 26. 3. 2019 se před třídními schůzkami ve školní jídelně konala akce pro veřejnost  pod názvem „Menu pro změnu“, kterou připravili členové Ekotýmu. Na přivítanou dostali rodiče letáček s informacemi o palmovém oleji. Na stolech pro rodiče bylo připraveno zdravé občerstvení. Program zahájila děvčata z Ekotýmu  a po krátkém přivítání předala slovo farmářce, ženě z budoucnosti, a děvčatům, která představovala domácí jablíčko Janu a dovozové jablíčko Johna. Děvčata  předvedla krátkou scénku z ukázky projektu Starší pro mladší, kdy starší žáci si připravují program o zdravé výživě a mladším dětem vysvětlují například, proč dát přednost lahodného jablečnému moštu před coca colou nebo místnímu jablku před dovozovým. Po veselých scénkách  přišla na řadu prezentace o palmovém oleji, kdy naši Ekotýmáci informovali rodiče o problematice palmového oleje a také je poučili, ve kterých výrobcích  palmový olej je a kde naopak není. Ke konci besedy se rodiče mohli projít po jídelně a odpovědět na otázky k tématu jídlo. Na rozloučenou dostali od Ekotýmu ,,tahák“ –  seznam éček, který se jim vejde i do peněženky a pomůže při nakupování.

Tematický videoshot ke zhlédnutí zde.

Za Ekotým Denisa Lužná a Nikol Ambrožová

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *