Mezinárodní Den Ekoškol

Posted By on 18.11.2019

Při příležitosti oslavy mezinárodního Dne Ekoškol, který připadá na 7. listopadu natočily Ekoškoly video, ve kterém vyslaly do světa vzkaz o tom, co dělají, z čeho mají radost, co je na životním prostředí a vůbec okolí trápí a co by chtěly zlepšit. Vlaječka Ekoškoly putovala z dlaně do dlaně napříč celou Českou republikou a nejen to, Ekoškoláci v zahraničí také přidali svůj vzkaz.

Námětů a nápadů tu padla spousta. Prvotní však stále zůstává otázka – čím přispívám já k tomu, aby byl svět příjemnější, ekologičtější, prostě udržitelnější. Jsme rádi, že ve videu zazněl i slogan: „Slova nestačí, za Ekoškoláky mluví činy!„.

A tak se kromě třídění odpadu můžete rozhodnout třeba i vy, že budete používat ovosáčky, střádat organický odpad do kompostéru, pěstovat vlastní ovoce, zeleninu či bylinky do školní kuchyně, nakupovat a propagovat výrobky lokálních farem a výrobců, obnovovat lesy, jezdit do školy na kole nebo chodit pěšky, čistit studánky nebo sbírat dešťovku. Abyste nezůstali ochuzeni, podívejte se sami, na co vše Ekoškoláci sami přišli a co nám vzkazují.

Naše Ekoškola při příležitosti Dne Ekoškol připravuje na měsíc listopad akci „Starší pro mladší“ pod názvem „Hliník-železo-plast-směsný odpad“,  kdy se budeme s dětmi učit třídit kovový odpad. Třídit s námi budou i rodiče na třídních schůzkách, protože si myslíme, že osvěty v tomto aktuálním tématu není nikdy dost!

Ivana Smolková

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *