My jsme žáci 3.B

Posted By on 13.11.2023

Když jsme ve druhé třídě četli v čítance příběh o Machovi a Šebestové, moc jsme se nasmáli. Dokonce jsme si s nimi zahráli malé divadlo. V naší třídě totiž nenajdete jen paní učitelku, ale i spoustu dalších postaviček z tohoto oblíbeného večerníčku. Ve třídě bychom našli hned několik správňáckých Machů a usměvavých copatých Šebestových. Nezbedných Kropáčků a Pažoutů máme ve třídě také dost. Dokonce i veselý pes Jonatán se okamžitě ve třídě našel a paní Kadrnožková sedí v poslední lavici. Při volbě mimočítankové četby ve třetí třídě jsme proto vůbec neváhali. Čteme knížku, učíme se písničku a občas si i trochu hrajeme. Nedávno jsme totiž zavolali do kouzelného sluchátka, že bychom rádi na vlastní oči viděli člověka neandrtálského! A on se opravdu objevil! Byl velký, svalnatý a ucházel se o místo našeho pana školníka! Zrovna se to hodilo, vždyť náš pan školník byl zrovna nemocný. Povyprávěl nám, jak v době ledové neznají kapesníky a že tam mívají k večeři mamuta s koprovou omáčkou. Moc se nám návštěva člověka neandrtálského líbila a těšíme se, jak nám při čtení naše kouzelné sluchátko splní další přání.

Ivana Smolková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *