Návštěva ZUŠ v Tovačově

Posted By on 25.6.2018

V pondělí 18. 6. si děti z 1. a 2. třídy zpříjemnily den návštěvou koncertu žáků ze ZUŠ v Tovačově. Poslechly si několik klavírních skladbiček, které měly znázorňovat zvířátka. Společně pak poznávaly, o jaké zvířátko se jedná. Slyšely například slona, slepici, lva aj. Vybrané skladbičky promlouvaly tak krásně, že děti byly při určování zvířat téměř neomylné. Zjistily, že hudbou se dají myšlenky vyjadřovat i beze slov, a přesto si muzikant a pozorný posluchač porozumí. Po koncertě je na nádvoří zámku čekalo překvapení v podobě akce Myslivost – kulturní dědictví ČR. Děti si prohlédly naše nejběžnější dravce, mohly je podržet na ruce jako skuteční sokolníci a dověděly se spoustu zajímavostí. Třeba, proč je důležité chovat dravce na letištích. Na závěr jim předvedli své umění myslivečtí trubači a vysvětlili, k čemu troubení slouží a jak je potřebné k dorozumívání se při honu.

Marta Kosíková

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *