Okresní kolo Olympiády v českém jazyce tentokrát distanční formou

Posted By on 1.2.2021

V úterý 26. ledna 2021 proběhlo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Soutěž byla určena žákům 8. – 9. ročníků ZŠ a příslušných ročníků víceletých gymnázií, kteří dosáhli ve školním kole nejlepších výsledků. Za naši školu to byly žákyně 9. ročníku Alžběta Manová a Daniela Vránová.

Letošní ročník soutěže proběhl vzhledem ke stávajícím vládním opatřením v souvislosti s šířící se nákazou covid-19 oproti letům předešlým distanční formou. Prostřednictvím online schůzky v prostředí Google Meet obdrželi všichni příznivci češtiny potřebné informace k průběhu soutěže a následně jim byl odeslán odkaz na zadání v prostředí Google Forms. Co však bylo i pro letošek stejné, to byly dvě části soutěže – část jazyková a část slohová, v níž bylo úkolem zpracovat libovolný slohový útvar o délce 200-300 slov na téma „Na tohle nechci zapomenout“. Pro jednotlivé části soutěže byl stanoven časový limit 60 minut.

No a jak to dopadlo? My už známe výsledky. Danča se ziskem 32 bodů z možných 50 dělí o 13. – 14. místo, Bety s 27 body o pozici 16. – 17.

Oběma žákyním bych tímto ráda poděkovala za to, že se soutěže zúčastnily, že podaly dobrý výkon, neboť je potřeba si uvědomit, že řešit jazykové úkoly v rámci okresního kola soutěže už není nic jednoduchého.

Bety, Dany, díky a přeji vám oběma hodně zdaru do dalších soutěží!

Šárka Dvořáková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *