Olympiáda v českém jazyce

Posted By on 5.2.2020

V pondělí 20. ledna 2020 se ve Středisku volného času Atlas v Přerově konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Zúčastnily se ho i dvě žákyně naší školy, úspěšné řešitelky kola školního, jež mezi žáky 8. a 9. ročníku dosáhly druhého a třetího nejvyššího bodového zisku  v součtu části jazykové a slohové. Absolutním vítězem školního kola, které proběhlo ještě před Vánocemi, se stal sice Tomáš Borek z 9. ročníku, nicméně nemoc mu zabránila v poměřování češtinářských znalostí s těmi nejlepšími okresu Přerov. A tak naši školu reprezentovaly Daniela Vránová z 8. ročníku, která si svoji účast vybojovala ziskem 40 bodů a Barbora Rösslerová, jež z možných 50 bodů nasbírala v kole školním bodů 39. V okresním kole se pokoušeli všichni přítomní během 60 minut vyřešit připravené úkoly části jazykové a následně ve stejném čase co nejoriginálněji slohově zpracovat téma „Kdybych měl/a Aladinovu lampu, …“. V konkurenci 38 žáků 8. a 9. ročníku základních škol a žáků gymnázií se Barča umístila na dělené 25. – 26. pozici, Danča obsadila krásné 11. místo. Oběma žákyním děkuji za pěknou reprezentaci školy a zároveň pevně věřím, že Danča by příští rok, už coby deváťačka, mohla poskočit ještě o nějaké to místo v pořadí vpřed.

Šárka Dvořáková

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *