Paní doktorka v první třídě

Posted By on 23.5.2022

Ve středu 18. května jsme se těšili na besedu s dětskou lékařkou MUDr. Hanou Švárovou. Paní doktorka je u nás ve třídě tak trochu doma, protože do naší třídy chodí Betynka a Valinka Švárovy. Na první pohled bychom ani nepoznali, že nás navštívila paní doktorka, protože na sobě měla pěknou růžovou halenku se srdíčky a na hlavě čelenku s růžičkami. Moc jí to slušelo a nám se moc líbila. Prý tak pěkně barevně oblečeny chodí se sestřičkou v ordinaci proto, aby tam děti chodily rády a nebály se přijít na návštěvu.

Povídali jsme si o tom, jak probíhá vyšetření v ordinaci, prohlédli a vyzkoušeli si spoustu zdravotnických pomůcek. Na vlastní uši jsme si poslechli, jak ťuká kamarádovo srdíčko ve fonendoskopu, prohlédli si, jak z blízka vypadá škrtidlo a injekční stříkačky na odběr krve a paní doktorka nám vysvětlila, že se vlastně není čeho bát. Ukázala nám, jak se v nemocnici používá kapačka, a prohlédli jsme si, jak funguje pistol na nastřelování náušnic. Paní doktorce jsme pokládali spoustu otázek, a tak jsme se také hodně dozvěděli. Například i to, že dětská lékařka se stará o své pacienty od narození až do jejich devatenácti let a že paní doktorka už několikrát byla u záchrany lidského života.

V závěru besedy jsme stejně jako na prohlídce u dětské paní doktorky v ordinaci dostali odměnku. Beseda byla velmi zajímavá, hravá a poučná zároveň. Někteří  jsme se tak k naší paní doktorce do ordinace už začali těšit.

Ivana Smolková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *