Poslední turistika v tomto školním roce – Lysá hora

Posted By on 11.6.2019

Červnové výpravy bývají každoročně fyzicky nejnáročnější a stejně tomu bylo i letos. Zdolat převýšení 860 m  – to byla výzva. Na Lysou horu vede mnoho cest. My jsme šli přes proslulou mohylu Ivančena. Zjistila jsme, že je nově přeskládaná, protože se pod její obrovskou hmotností začal sesouvat svah. Z části kamenů jsou vytvořeny terasy a samotná mohyla je menší. Výsledek je velmi pěkný. Toto místo nás okouzlilo.

Na poslední úsek cesty k samotnému vrcholu už jsme byli docela rozchození, takže úplný závěr výstupu byl sice nejpříkřejší, ale pro nás celkem v pohodě. Dá se říct, že nahoře jsme měli štěstí i smůlu. Štěstí, že nepršelo, ale pro mlhu jsme se dalekými výhledy moc nepokochali. Pár kapek deště nás chytlo cestou dolů, takže pláštěnky se hodily.

Před cílem jsme ještě odbočili na Mumlavský vodopád – romantické místo, hezký koutek přírody. Do autobusu jsme nasedali krásně unavení a zároveň pyšní, že jsme dokázali zvládnout takový nelehký výstup.

Další výprava nás čeká na začátku nového školního roku, půjdeme hned 7. září z Dušné přes Cáb a Tanečnici na Soláň.

Ludmila Písková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *