Postup do krajského kola ve florbalu!

Posted By on 2.12.2019

Největšího školního sportovního úspěchu za posledních 10 let dosáhlo chlapecké florbalové družstvo šesťáků a sedmáků v okresním kole v Lipníku nad Bečvou, které proběhlo v pátek 29. 11. 2019.

Okresnímu kolu předcházelo kolo okrskové. To proběhlo v malé tělocvičně přerovské ZŠ U Tenisu. Turnaj se odehrál systémem pouze se třemi hráči v poli a brankářem. Celým turnajem jsme prošli suverénním způsobem a nechali tak za sebou týmy přerovských škol (ZŠ Trávník, ZŠ Velká Dlážka, ZŠ JAK Přerov – Předmostí a ZŠ Želatovská) a celý turnaj vyhráli. O postup do okresního kola se zasloužili – Petr Koller (brankář), Jakub Hořín, Pavel Hořín, Tomáš Petrovský (všichni 7. třída), Vojtěch Zatloukal (6.A třída) a Jan Coufal (6.B třída).

Městská sportovní hala v Lipníku následně přivítala 5 finalistů kategorie III (žáci 6. a 7. tříd) – ZŠ Troubky, ZŠ Drahotuše, ZŠ Hustopeče nad Bečvou, ZŠ Trávník a ZŠ U Tenisu. Tentokrát již hrálo pět hráčů v poli plus brankář. Všechny zápasy náš tým zvládl na velkou podtrženou jedničku a každý člen týmu měl svůj významný podíl na celkovém úspěchu. Během turnaje jsme inkasovali pouze jediný gól, ani jednou jsme neprohrávali, a celý turnaj tak zaslouženě vyhráli po výsledcích:

ZŠ Troubky – ZŠ Hustopeče nad Bečvou 3:0

ZŠ Troubky – ZŠ Drahotuše 2:0

ZŠ Troubky – ZŠ U Tenisu Přerov 2:1

ZŠ Troubky – ZŠ Trávník 3:0

Vítězný tým vytvořili: Petr Koller (brankář), Jakub Hořín, Pavel Hořín, Tomáš Petrovský, Vladimír Majar, Jakub Miler, Jakub Hruška (všichni 7. třída), Vojtěch Zatloukal, Lukáš Ministr (6.A třída) a Jan Coufal (6.B třída).

Odměnou nám všem byl diplom a krásný pohár za první místo a především právo reprezentovat přerovský okres  (celkem se v přerovském okresu zúčastnilo 15 škol) na krajském finále, které proběhne 14. 1. 2020 v Městské sportovní hale v Jeseníku. Všem chlapcům děkuji za vynikající reprezentaci naší školy a obce, za předvedené sportovní výkony a přeji jim hodně sportovního štěstí v krajském finále!

Petr Vrána

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *