POSTUP DO KVALIFIKACE O REPUBLIKOVÉ FINÁLE VE FLORBALU!

Posted By on 10.2.2020

Postup do kvalifikace o republikové finále ve florbalu!

Největšího školního sportovního úspěchu za posledních minimálně 10 let dosáhlo chlapecké florbalové družstvo šesťáků a sedmáků v krajském kole v Jeseníku, které proběhlo v úterý 14. 01. 2020.

Do Jeseníku jsme se kvalifikovali díky vítězství v okresním kole v Lipníku nad Bečvou, kde jsme postupně porazili reprezentanty ZŠ Hustopeče nad Bečvou (3:0), ZŠ Drahotuše (2:0), ZŠ Přerov, U Tenisu 4 (2:1) a ZŠ Přerov, Trávník 27 (3:0), a měli tak možnost reprezentovat v krajském finále okres Přerov.

Krajské finále mělo nakonec pouze 4 účastníky (nedostavila se vítězná škola z okresu Šumperk):

ZŠ Prostějov, Dr. Horáka 24,

ZŠ Medlov,

ZŠ Jeseník,

ZŠ Troubky.

V úvodním utkání jsme narazili na florbalové vítěze z okresu Prostějov – tým ZŠ Dr. Horáka. Téměř celé utkání jsme vedli, ale těsně před koncem jsme přišli nakonec i o bod za remízu a smolně jsme soupeři podlehli v poměru 3:4 (střelci branek Jan Coufal 2x a Tomáš Petrovský). Byla to naše první prohra od doby, kdy jsme do soutěže vstoupili v okrskovém kole. Po prvním utkání jsme určitě na celkové vítězství v turnaji nepomýšleli a bylo jasné, že pokud chceme bojovat o medailové umístění, musíme zvládnout obě následující utkání.

V dalším zápasu nás čekal Jeseník, který také zaváhal ve svém úvodním utkání s Medlovem a byl zatím stejně jako my bez bodu. Kluci na hřišti bojovali s maximálním nasazením. Ve vyrovnaném utkání jsme nakonec soupeře těsně porazili 3:2 po brankách Tomáše Petrovského (2x) a Jana Coufala. Po odehrání dalších utkání našich soupeřů jsme zjistili, že stále existuje teoretická šance na naše celkové vítězství v turnaji. Ve vítězství jsme mohli doufat i po úspěšně odehraném a velmi napínavém utkání se ZŠ Medlov, ve kterém jsme vstřelili vítěznou branku 2 minuty před koncem. Přesnými střelci tohoto zápasu byli Pavel Hořín, Jan Coufal a Tomáš Petrovský. Pro celkové vítězství v turnaji jsme v tuto chvíli udělali maximum a nezbývalo nám než netrpělivě čekat na výsledek posledního utkání turnaje mezi ZŠ Jeseník a ZŠ Dr. Horáka Prostějov. Před tímto utkáním mohlo mít krajské kolo ještě 3 možné vítěze. ZŠ Dr. Horáka Prostějov by zvítězila v případě vysokého vítězství nad ZŠ Jeseník (o 5 branek), ZŠ Medlov v případě vítězství Prostějova nad Jeseníkem (menším rozdílem než o 5 branek) a ZŠ Troubky v případě vítězství ZŠ Jeseník. Poslední utkání provázela bouřlivá divácká atmosféra. My jsme hlasitě povzbuzovali žáky ZŠ Jeseník, kteří zvítězili přesvědčivě 5:1 a pomohli nám k celkovému vítězství v turnaji a postupu do kvalifikace o republikové finále.

Celý tým si zaslouží velkou pochvalu za předvedené florbalové výkony, plnění taktických pokynů, bojovnost a týmový výkon, který nás dovedl do dalšího kola – tentokrát mezi 14 nejlepších týmů v republice. V kvalifikaci o republikové finále se utkáme 17. 3. 2020 v Uherském Brodě s vítězi krajských kol Zlínského a Moravskoslezského kraje.

Na postupu do kvalifikace o republikové finále se podíleli: Petr Koller (brankář), Jakub Hořín, Pavel Hořín, Tomáš Petrovský, Vladimír Majar, Jakub Miler, Jakub Hruška (všichni 7. třída), Lukáš Ministr, Vojtěch Zatloukal (6.A třída) a Jan Coufal (6.B třída).

Petr Vrána

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *