PRAHA VOLÁ

Posted By on 20.10.2023

11. října jsme se celá třída vydali vstříc novým poznáním do hlavního města – do Prahy. Předpověď počasí slibovala krásné letní teploty, a tak jsme se oblečeni do kraťasů a triček s krátkými rukávy, vybaveni slunečními brýlemi a dobrou náladou přesunuli vlakem do Prahy. Tříhodinová cesta z Přerova utekla velmi rychle. Po vystoupení z vlaku a po zhlédnutí nádraží jsme sestoupili do podzemí.

Udiveni a okouzleni metrem jsme se jím přiblížili k Pražskému hradu. Trochu jsme si tím ušetřili chodidla, sílu i čas. V areálu Pražského hradu byla naší první zastávkou Zlatá ulička. V ní na nás dýchlo tajemné kouzlo doby. Miniaturní domečky, vybavení a tradiční řemesla se líbila každému z nás. U chrámu sv. Víta tiše naší skupinou zaznělo „woooow“. Děti překvapila majestátnost katedrály, krása zdobených oken, věže i věžičky… Chrámem jsme procházeli s údivem v očích. Sluneční paprsky procházely vitrážovými okny a odlesky všech barev prosvětlovaly prostor okolo nás. Neskutečná nádhera!

Z areálu Hradu jsme se prošli po „Zámeckých schodech“ i po Karlově mostě. Historická Prašná brána zdobí pozadí našich společných fotek. Na Staroměstském náměstí jsme u radnice obhlédli starodávný orloj. Počkali jsme si na celou hodinu, abychom nepřišli o to hlavní „představení“ orloje a závěrečné zakokrhání zlatého kohoutka.

Na Václavském náměstí jsme se zastavili u sochy sv. Václava a pomalu se vydali na vlak směr domov.

Batohy jsme měli zatížené suvenýry, mobilní telefony a fotoaparáty byly plné momentek. Nohy nachodily plno kroků …. prý 20 tisíc. 😊 Všichni máme spoustu zážitků a poznatků. Věříme, že Prahu jsme nenavštívili naposled.

za 5. třídu Kateřina Hrubá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *