Předsilvestrovský výšlap na Brdo 2018

Posted By on 8.1.2019

Před posledním dnem roku 2018, v sobotu 30. prosince, si náš školní turistický kroužek udělal, stejně jako loni, výšlap na Brdo. Na rozdíl od loňského výšlapu, kdy byl krásný slunečný den, bylo tentokrát zataženo. Výšlap začal, jako již tradičně, v areálu Kamínka a pokračoval kolem Roštínské kaple na Brdo. Kousek před Brdem začalo sněžit. Sněžení přešlo v mrholení, které nás pak provázelo po zbytek výletu. Pod Brdem jsme se občerstvili u stánků, majitelé špekáčků či jiné uzeniny opékali. Na Brdu jsme absolvovali výstup na rozhlednu.  Z Brda jsme pak vyrazili na Bunči. Cestou jsme potkávali, stejně jako loni, davy turistů. Abychom nabyli ztracených sil, bylo potřeba na Bunči opět něco zbaštit. Protože se spustil větší déšť, zdrželi jsme se zde déle, než jsme plánovali, a zpátky na Kamínka jsme museli přidat do kroku. I tak jsme se vrátili s menším zpožděním. Přestože bylo celý den pošmourno, krásně jsme se prošli, vyvětrali a výlet si se vším všudy užili.

Jana Prečanová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *