PRVŇÁČCI A JEJICH PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN

Posted By on 15.9.2021

1. září! Už je to tady! Zvoní budík, maminka mě budí s úsměvem na tváři, připravuje slavnostní oblečení, aktovka je připravená a otevřeným oknem slyším, jak vyhrává obecní rozhlas! Dnes poprvé nepůjdu do školky, ale do opravdové školy! Bude tam pan ředitel, paní učitelka a spousta dalších dospěláků! Ještěže tam bude maminka a tatínek! Moc se těším, ale nevím, jak to zvládnu…

Tak nějak podobně asi vypadalo ráno každého prvňáčka… a jak to bylo dál? Prvňáčky, jejich rodiče a prarodiče si před školou vyzvedla paní učitelka a zavedla je do nové venkovní učebny na školní zahradě, která nám všem od tohoto školního roku slouží k výuce. V ní, na čerstvém vzduchu, všechny prvňáčky a jejich doprovod přivítal pan ředitel Mgr. Petr Vrána, který všem přítomným zároveň představil protiepidemická opatření na naší škole včetně způsobu testování.

Další slavnostní část prvního školního dne čekala děti již v nazdobené první třídě, v níž je i jejich rodiče a prarodiče přivítal pan starosta a pan místostarosta, kteří dětem předali dárečky v podobě pomůcek do školy. Děti se také seznámily s paní asistentkou pedagoga, která bude ve třídě působit, i paní vychovatelkou ze školní družiny. Paní učitelka Mgr. Ivana Smolková vyzvala odvážlivce, kteří by si troufli předstoupit před tabuli a zarecitovat nebo zazpívat. Zájemců bylo hodně. Vypadá to, že nová první třída bude odvážná, veselá a šikovná.

První školní den ve třídě nahlas také zaznělo jméno každého prvňáčka. K jeho prvnímu školnímu dni mu pogratuloval nejen pan ředitel, ale i pan starosta a místostarosta. Paní učitelka pak prvňáčkům předávala barevnou medaili s nápisem „Prvňáček 2021/2022“. Tento den byl slavnostním dnem nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče a prarodiče, kteří si jej s dětmi do školy přišli užít. Prvňáčci mají tedy svůj první den úspěšně za sebou, věřím, že si na něj budou dlouho pamatovat a do školy budou co nejdéle chodit s takovou chutí, s jakou šli ten den první.

Ivana Smolková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *