Prvňáčci a jejich první školní den

Posted By on 12.9.2019

V letošním školním roce do lavic v první třídě usedlo sedmnáct prvňáčků z Troubek a Henčlova. Jejich první den je do školy doprovodili jejich rodiče a sourozenci, některé dokonce i babičky a dědečkové. Prvňáčky ve třídě přivítala jejich paní učitelka. Zazvonil školní zvonek, ztichlo poprázdninové štěbetání ve třídách  a z rozhlasu se ozvalo slavnostní hlášení pana ředitele. Škola byla opět plná k prasknutí. Prvňáčky čekala barevně vyzdobená třída s novou interaktivní tabulí, plná obrázků a pomůcek. Na lavici měly děti připravené první školní pomůcky. Již první den si ti nejstatečnější  mohli vyzkoušet poznávat  písmenka, počítat, recitovat básničky. Přivítat přišel prvňáčky osobně  také pan ředitel a hned za ním pan starosta a pan místostarosta, kteří přinesli dětem dárečky od obecního úřadu. Prvňáčky pozdravily a přihlášky do družiny rozdaly  i paní vychovatelky. První školní den rychle utekl, věříme, že jsme si ho všichni pěkně užili a nyní se již můžeme těšit na krááásné známky!

Mgr. Ivana Smolková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *