První a třetí třída v Hanáckém dvoře v Polkovicích

Posted By on 29.6.2020

Přes všechny překážky v této koronavirové době se nám podařilo domluvit školní výlet. Když jsme se ráno vzbudili, překvapily nás bouřkové mraky. Váhali jsme, ale nenechali jsme se zastrašit. Vybaveni pláštěnkami jsme s nadšením nasedli do autobusu směr Polkovice. Obloha se začala rozjasňovat. První skupinka nadšeně vytáhla z batůžků špekáčky, rozdělala oheň a zanedlouho si již na špekáčcích pochutnávala. Druhá skupinka se s velkou chutí vrhla na dětské hřiště, prohlédla výběh koz a voliéru s papoušky. Na třetí skupinku již čekali tři haflingové, koně určení pro hiporehabilitaci dětí. Na ty jsme se těšili nejvíce! Každý jezdec si nasadil přilbu, vyskočil na hřbet koně a užil si příjemnou jízdu v kryté jízdárně. Koníci Noris, Carmen a Nela byli moc hodní, nechali se pohladit a poplácat po hřbetě. V průběhu dopoledne nás přece jen zastihl déšť, ale měli jsme štěstí. Hodný pan kuchař nám zbylé špekáčky upekl v troubě. Ty chutnaly! Jako zákusek po jídle jsme si vybrali nanuky v restauraci. Spokojení jsme se pomalu ubírali k autobusové zastávce. Po cestě jsme si ještě stihli zanakupovat v místním obchůdku a nakoupit dárečky. Na zpáteční cestě v autobuse jsme si někteří  zazpívali „Sláva nazdar výletu, trochu jsme zmokli a jsme tu a jsme tady!“

Ivana Smolková a Jitka Rozehnalová  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *