První školní výprava na Hradě

Posted By on 24.6.2020

S letošními deváťáky jsme připravovali dvoudenní výlet do Prahy. Plánovali jsme procházku historií, divadelní představení, návštěvu Karlštejna… Naše plány nám překazil malý kulovitý mikroorganismus. Ve středu 17. června jsme uskutečnili alespoň jednodenní návštěvu Prahy.

Poklidným procházkovým tempem jsme prošli Václavské náměstí, Ovocný trh, náměstí Republiky a Celetnou ulicí až k orloji. Po krátkém rozchodu jsme pokračovali na Hrad, kde na nás čekala velmi milá paní průvodkyně. Strávili jsme s ní více než hodinu a vůbec to nebyla nuda! Její výklad byl velmi poutavý a zajímavý. Někteří odvážní si vyběhli (někteří vyšplhali) i na věž Svatovítské katedrály, odkud jsme se pokochali výhledem na hlavní město i na horu Říp. V útrobách věže jsme se seznámili se Zikmundem, největším zvonem v českých zemích.

Na Hradě jsme si užili pohodovou atmosféru prázdných prostor beze shonu a davů turistů. I počasí nám přálo, bylo takové pravé výletní. Cestou na vlak jsme se občerstvili výbornou domácí limonádou v zahrádce hotelu U Prince na Malém náměstí. Bylo tam téměř prázdno…

Celý den se nesl ve znamení klidu, pohody, užívali jsme si atmosféru a všichni, úplně všichni, byli moc a moc hodní. Věřím, že děti budou na tento den vzpomínat jako na symbolickou tečku za devítiletou školní docházkou. Možná se vloudila i troška nostalgie?

Zdeňka Odložilíková

P.S. Název článku byl inspirován paní průvodkyní, která nám prozradila, že jsme první školní výprava na Pražském hradě po uvolnění karanténních opatření.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *