Saturnin

Posted By on 5.12.2019

V úterý 3. prosince 2019 žáci 8. a 9. ročníku naší školy navštívili divadelní představení Saturnin v Městském divadle Zlín. Role hlavní postavy, sluhy Saturnina, se skvěle zhostil herec Zdeněk Julina. Ale i ostatní zainteresovaní členové souboru svými hereckými výkony nikterak nezaostávali, ba naopak, a tak jsme si mohli dosyta užít humorných výstupů a slovních průpovídek představitelů Milouše, tety Kateřiny, Jiřího, slečny Barbory, dědečka i doktora Vlacha. Není proto možná s podivem, že se tato komedie v letošním roce umístila na nejvyšší příčce v ANKETĚ APLAUS za nejlepší inscenaci sezóny tamního divadla, jejímiž hodnotiteli bývají sami diváci. Z níže uvedených ohlasů žáků vyplývá, že i jim se představení líbilo, což mě velmi těší. Zároveň pevně věřím, že třeba mnozí právě na základě tohoto příjemného zážitku zavítají do divadla dříve než opět za rok „se školou“. Závěrem bych chtěla poděkovat Sdružení přátel školy za finanční příspěvek, který byl použit na dopravu žáků.

Šárka Dvořáková

 

Ohlasy žáků:

Divadelní představení se mi líbilo. Bylo to dobře a vtipně zahrané. Zhodnotil bych to asi 9,5 body z 10. (Jirka Řezníček, 9. tř.)

Představení se mi velice líbilo. Bylo vtipné, hodně se mi líbila i pasáž s loutkami. Knihu jsem četl, takže jsem mohl porovnávat. Rád bych viděl víc takovýchto představení.  (Tom Borek, 9. tř.)

Z celého představení se mi nejvíce líbil Saturnin. Byl moc vtipný. Celé to bylo velmi legrační. (Ríša Mraček, II.S tř.)

Na tomto divadelním představení se mi líbilo úplně všechno – scénky, kulisy, výkony herců. Podle mě je to nejlepší představení, které jsem kdy viděla. (Marťa Skopalová, 9. tř.)

Divadelní představení bylo dobré. Líbily se mi obzvláště herecké výkony. Myslím, že herec ztvárňující Saturnina odvedl nejlepší práci. Také se mi líbila interakce herců s publikem, která představení oživila. (Ondra Vrána, 9. tř.)  

Moc se mi to líbilo, byla to velká sranda. Měli to hezky vymyšlené, super kulisy. Klidně bych na to šla znovu. Co mi ale vadilo, bylo to, že za námi pořád mluvili žáci z jiných škol, a to dost rušilo. (Anet Gregovská, 8. tř.)

Divadlo se mi moc líbilo. Bylo to vtipné, napínavé, pro některé diváky to mohlo být chvilkami i dojemné. Hodně se mi líbily scénky se sluhou Saturninem. Děkuji moc za možnost toto divadelní představení navštívit. (Ondra Grešák, 9. tř.)

Líbilo se mi asi všechno, až na tu školu, co seděla za námi. To už ale neměl, kdo ovlivnit. (Kuba Vrána, 8. tř.)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *