Škola v přírodě žáků 1. a 2. třídy

Posted By on 24.5.2018

Školu v přírodě jsme si letos užili na skautské základně v Domašově nad Bystřicí. Těšili jsme se na program s přírodní a  environmentální tematikou. Celým týdnem nás provázel Ferda Mravenec, Beruška, Brouk Pytlík a Pavoučnice. Děti se setkávaly s různými přírodními  biotopy,  rostlinami a živočichy v nich žijících. O program se dělily paní učitelky s lektory z Ekologického centra Lipka z Brna.

Velkým zážitkem byly pro naše malé mravence činnosti, které si jen tak doma nevyzkouší. Vyzkoušeli si brodění a odlov chrostíků a jiných drobných vodních živočichů v potoku, zkoumání hmyzu ve speciálních krabičkách s lupou, pomocí kamínků a přírodnin zahráli vodní koncert, povídali si o důležitosti sečení louky, zkoumali stopy živočichů, pochovali si pakobylky, bosýma nohama vyzkoušeli pocitový chodník na mechu, v trávě, kamíncích a v obyčejné kaluži. Na téměř celodenním výletě se učili o hmyzu, stromech, rostlinách, prohlédli si krásnou lesní krajinu ze skalnaté vyhlídky, podívali se, jak vypadá pstruží líheň, a pochovali si jednu ze vzácných druhů rosniček – kuňku zlatobřichou.

Odbornou výuku lektorů obohatily paní učitelky o oblíbené činnosti, které na škole v přírodě nesmí chybět. Děti si zasoutěžily v lesní olympiádě, stopovaly lesní zvěř a hledaly poklad, opekly špekáčky a u ohně si zazpívaly táborové písně. Jednou z nejobávanějších, ale zároveň nejoblíbenějších činností byla stezka odvahy. V průběhu pobytu jsme si zahráli spoustu  společenských a pohybových her. Pobyt na škole v přírodě vyvrcholil  „Mravenčí diskotékou“, kdy jsme se opět proměnili na mraveniště. Na diskotéce běhalo spoustu mravenců, broučků, mezi nimi létali motýli a přiletěly dokonce i dvě vosy!!! Závěrečnou diskotéku s vyhodnocováním všech možných soutěží a rozdáváním cen jsme si stejně jako celý týden pořádně užili. Ještě dlouho se budeme smát  a vzpomínat na to, co jsme spolu s kamarády zažili. Rodičům a kamarádům budeme povídat o tom, co nového jsme se dozvěděli za světa hmyzu a o různých přírodních zákonitostech.

Hymna naší školy v přírodě:

My a Ferda…

V pondělí jsme se zmenšili, na mravence ve chvíli,

s Ferdou zkoumáme přírodu a máme tady pohodu.

 Ej babarybá čuču bugy, ej babarybá čuču bugy,

ej babarybá čuču bugy, ismaj bejby lá…

 

 S Beruškou plníme úkoly, nemusíme do školy,

s Pytlíkem děláme srandičky a máme mokré botičky. 

 Ej babarybá čuču bugy, ej babarybá čuču bugy,

ej babarybá čuču bugy, ismaj bejby lá…

 

    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *