Školní kolo recitační soutěže, 11. 2. 2020

Posted By on 12.2.2020

Recitační soutěž se stala již osvědčenou součástí zimního období v naší škole. V letošním roce se na „pódiu“ vystřídalo celkem 30 žáků od první do osmé třídy. Celé setkání provázela velmi příjemná atmosféra.

Děti nás okouzlovaly svým přirozeným a působivým přednesem a mnohé i obdivuhodnou pamětí. S potěšením jsme naslouchali poezii i próze.

Prameny, ze kterých děti čerpaly, byly různé. Někteří žáci se spolehli na radu paní učitelky, další hledali v rodinných knihovnách a vzpomínkách. Osobně si velmi vážím i těch, kteří nám představili úryvek své oblíbené četby. V třídním kole zazněla dokonce i autorská tvorba! Různé bylo i pojetí přípravy. Některé děti tvořily samostatně, u jiných se projevilo pečlivé vedení zkušené paní učitelky. Ale společné všem bylo prožití literárního textu a krásy mluveného slova.

Vždy je nepříjemné, že musíme vybrat jen pár dětí, které mohou postoupit do okresního kola v Přerově. Letos budeme držet palce Viktoru Knapovi a Elišce Březinové, Tomáši Dočkalovi a Marcele Koutové, Martině Zdařilové a Anně Oškerové, Daniele Vránové a Alžbětě Manové. Ale ráda zdůrazňuji, že všechny výkony byly krásné, a srdečně gratuluji všem, kteří se letošního školního kola zúčastnili.

Dovoluji si i poděkovat paním učitelkám naší školy, které dětem věnují mnoho svého volného času, aby jim umožnily plné rozvinutí jejich schopností.

Ludmila Písková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *