Školní kolo recitační soutěže, 11. 2. 2020

Posted By on 12.2.2020

Recitační soutěž se stala již osvědčenou součástí zimního období v naší škole. V letošním roce se na „pódiu“ vystřídalo celkem 30 žáků od první do osmé třídy. Celé setkání provázela velmi příjemná atmosféra.

Děti nás okouzlovaly svým přirozeným a působivým přednesem a mnohé i obdivuhodnou pamětí. S potěšením jsme naslouchali poezii i próze.

Prameny, ze kterých děti čerpaly, byly různé. Někteří žáci se spolehli na radu paní učitelky, další hledali v rodinných knihovnách a vzpomínkách. Osobně si velmi vážím i těch, kteří nám představili úryvek své oblíbené četby. V třídním kole zazněla dokonce i autorská tvorba! Různé bylo i pojetí přípravy. Některé děti tvořily samostatně, u jiných se projevilo pečlivé vedení zkušené paní učitelky. Ale společné všem bylo prožití literárního textu a krásy mluveného slova.

Vždy je nepříjemné, že musíme vybrat jen pár dětí, které mohou postoupit do okresního kola v Přerově. Letos budeme držet palce Viktoru Knapovi a Elišce Březinové, Tomáši Dočkalovi a Marcele Koutové, Martině Zdařilové a Anně Oškerové, Daniele Vránové a Alžbětě Manové. Ale ráda zdůrazňuji, že všechny výkony byly krásné, a srdečně gratuluji všem, kteří se letošního školního kola zúčastnili.

Dovoluji si i poděkovat paním učitelkám naší školy, které dětem věnují mnoho svého volného času, aby jim umožnily plné rozvinutí jejich schopností.

Ludmila Písková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *