Školní kolo recitační soutěže

Posted By on 14.2.2019

V úterý 12. 2. 2019 se v naší škole konalo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se ho celkem 26 žáků z 1. až 8. třídy, kteří byli rozděleni do 5 kategorií. Ve 4. kategorii bohužel kvůli nemoci zůstala jen jediná soutěžící, která však i přesto do přednesu dala vše a zaslouženě postupuje do okresního kola. Zatímco v minulých letech u žáků z 1. stupně převažovala poezie, letos se odvážně pustili do prozaických textů, a to dokonce i naši prvňáčci! A že to vůbec nebyly texty krátké! Všichni se moc snažili a navzájem se podporovali velkým potleskem, což přispělo k příjemné atmosféře celé soutěže. Stejně jako v minulých letech se vítězové z každé kategorie mohli těšit z dárku v podobě knihy dle vlastního výběru. Velký dík patří paní učitelce Vérostové, která pomáhala s výběrem textů a přípravou žáků jak z prvního, tak druhého stupně. Žáci, kteří se v I. – IV. kategorii umístili na 1. a 2. místě, postupují do okresního kola, které se koná 8. 3. 2019 v Přerově. Všem recitátorům děkujeme za účast a postupujícím držíme palce v okresním kole!

Karolina Haiderová

Výsledky:

0. kategorie – 1.A a 1.B třída

 1. místo – Viktor Knap (1.A)
 2. místo – Vanessa Bortlová (1.A)
 3. místo – Denisa Stískalová (1.A)

I. kategorie – 2. a 3. třída

 1. místo – Richard Gregovský (3. tř.)
 2. místo – Eliška Březinová (2. tř.)
 3. místo – Vojtěch Sedmík (2. tř.)

II. kategorie – 4. a 5. třída

 1. místo – Kristýna Borková (5.A tř.)
 2. místo – Marie Anna Mračková (5.A tř.)
 3. místo – Barbora Gregovská (5.A tř.)

III. kategorie – 6. a 7. třída

 1. místo – Martina Zdařilová (6. tř.)
 2. místo – Marie Burianová (7. tř.)
 3. místo – Tereza Smolková (7. tř.)

IV. kategorie – 8. třída

 1. místo – Marie Malíková (8. třída)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *