Školní ples očima deváťáků

Posted By on 2.3.2020

Slavnostní šerpování a vystoupení deváťáků na plese SPŠ je v Troubkách již dlouholetou tradicí. Pro každý ročník absolventů je to však zážitek jedinečný. Příprava vystoupení zahrnuje vymýšlení námětu, choreografii, hodiny secvičování a vylepšování. A po generálce pak následuje premiéra i derniéra současně.

Letošní vystoupení jsme pojali jako představení aktivit, které se školou úzce souvisejí. Kroužky, školy v přírodě a výcvikové kurzy. Je potřeba pochválit všechny žáky a žákyně deváté třídy za jejich aktivní a zodpovědný přístup k nácviku. Užili jsme si každou zkoušku a také vystoupení samotné. To mohou potvrdit kromě žáků všichni, kteří náš program viděli. Také z fotografií může citlivý pozorovatel vnímat přirozenou radost a nadšení. Do vystoupení vstoupili a naše díky si zaslouží bývalí žáci Míša Řezníčková a Honza Skopal.

Užili jsme si vystoupení, šerpování i celý ples, který byl pro nás premiérovým zážitkem. K tomu dopomohla i výborná kapela Blue Band Company, které tímto děkujeme za zapůjčení techniky a panu Martinu Solařovi za perfektní asistenci přímo při vystoupení.

Děkujeme všem členům  SPŠ za přípravu výzdoby sálu podle našeho přání, pracovnicím obecního úřadu za vstřícnost při zapůjčení rekvizit, zkrátka všem, kteří nám jakkoliv pomohli.

A těšíme se na program deváťáků příští rok! Přejeme jim, ať si všechno užijí alespoň jako my.

Mgr. Zdeňka Odložilíková a žáci 9. třídy ZŠ Troubky  

 

Co na to žáci?

„Ples jsem si moc užila. I naše představení bylo super a ani jsem neměla trému.“

„Doma si naše vystoupení moc chválili a celkově sklidilo úspěch.“

„Byla sem  překvapená, že jsem nebyla nervózní a užívala si vystoupení.“

„Zatančila jsem si dokonce i s klukama!“

„Z plesu mám neuvěřitelné pocity. Kapela hrála skvěle.“

„Podařilo se nám dojmout lidi i sebe.“

„Ples byl hezký, dobrá kapela, ale tombola se mi nelíbila, nic jsem nevyhrál.“

„Myslím, že jsme dobrý třídní kolektiv a nacvičování a vystoupení nás ještě více sblížilo.“

„Vystoupení se povedlo a naše píle a snaha byly znát.“

„Hodně se mi líbilo vystoupení SPŠ. Kapela hrála výborně, těším se na fotky.“

Žáci a žákyně 9. třídy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *