Školní výlet 1. a 2. třída

Posted By on 17.6.2022

Letos jsme se na školním výletě rozhodli navštívit cíle, které jsou nedaleko. Říká se, že často máme krásné věci hned pod nosem a ani o nich nevíme.

Rozhodli jsme se, že navštívíme Loutkové divadlo v Přerově. Zjistili jsme ale, že loutkové divadlo hraje pouze o víkendech. Naštěstí se nám ale podařilo domluvit mimořádné představení, které loutkoherci budou hrát jenom pro nás! Povedlo se! Divadelní reflektory se rozsvítily a pohádka mohla začít! Na jevišti se střídalo spoustu loutek. Nejdůležitější byl míček Flíček, babička a dědeček, ale potom také drak Mrak, dráčci Mráčci, voják, poustevník, pes Rafan a samozřejmě také Kašpárek. V divadle zářily reflektory, hrála hudba a my jsme se neubránili a tleskali, když jsme pomáhali babičce a dědečkovi hledat míčka Flíčka, kterého uvěznil zlý drak Mrak. Každá pohádka má naštěstí dobrý konec a všechno dobře dopadlo! Po divadelním představení loutky přišly na podium poděkovat za potlesk, a my jsme se tak s každou loutkou mohli vyfotit, a dokonce ji pohladit nebo jí podat ruku! Paní z pokladny nás též provedla celým loutkovým zákulisím a divadelní  půdou. Tam bylo věcí!!! Byly tam nádherné, nově zrenovované loutky, ale také nejrůznější kulisy, domečky, zahrádky, malý divadelní nábyteček, nádobí a všechno možné, na co si jen vzpomenete. Viděli jsme loutky z pohádky o Ferdovi Mravencovi, paní učitelky poznaly loutky Jeníčka a Mařenky z Prodané nevěsty, viselo tam spoustu princezen, královen, králů a rytířů. No prostě pohádková půda se vším všudy, jak má být!

Po cestě z divadla nás čekala sladká zastávka ve stánku se zmrzlinou. Pan prodavač nestačil prodávat zmrzlinu a ledovou tříšť! Moc jsme si pochutnali! Za rohem už nás čekal autobus pana Indráka, aby nás převezl na druhou část výletu. Přijeli jsme na Čekyňský kopec k mamutíku Tomíkovi a těšili se na malou túrku po části naučné stezky „Předmostím až do pravěku“. Ukázali jsme si, kde všude v dávných pravěkých dobách lidé žili a lovili mamuty. Byl krásný výhled, a my tak mohli vidět Hostýn, Kelčský Javorník, Beskydy, Oderské vrchy a úplně vzadu Jeseníky. Dokonce jsme našli i troubecký kostel, zámeckou tovačovskou věž a kostel v Dubu nad Moravou. Někteří pozorovali krajinu i dalekohledem. Po cestě s krásným výhledem mezi rozkvetlými lukami jsme si hodně povídali a těšili se na vědomostní kvíz, který nás čekal v závěru cesty. Na druhé straně kopce jsme si opekli k obědu špekáčky, chleba, rohlíky a někteří zkoušeli i gumové bonbony. Udělali jsme si piknik v trávě, pojedli a odpočinuli si. V ovocném sadu jsme si našli i chvilku na proběhnutí a hraní. Ještě vyhodnotit vědomostní kvíz a zjistit, kdo přijde na těžkou otázku, za kterou může získat plyšového mamutíka Toma! A je to tady. Teď se ukázalo, kdo dával pozor a hodně si zapamatoval! I mamutík už má svého majitele! Komu se podařilo mamutíka Toma získat, zjistíte na fotkách.

Čas na hodinkách byl ale neúprosný. Začali jsme uklízet. Naši kluci svalovci vzali bedny se zbývajícím dřevem a procházkou jsme se vraceli zpátky k autobusu. Náš výlet rychle utekl a zítra zase do školy! Už ale jen dva týdny a hurá na prázdniny!!!

Ivana Smolková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *