Školní výlet 8. třídy – Stezka v oblacích

Posted By on 29.6.2021

Už jste se někdy procházeli v oblacích? My ano! Na školní výlet jsme totiž vyrazili na Stezku v oblacích na Dolní Moravu. Sice jsme měli velké obavy z počasí, ale nakonec nás nezradilo. Nahoru ke Stezce jsme vyjeli lanovkou a už to byl pro některé zážitek. Pak už nás čekalo stoupání po samotné Stezce. Někteří si zkrátili cestu z jednoho patra do druhého tzv. rukávem, který je tvořen hustou sítí.

Na samém vrcholu jsme se opravdu na chvíli ocitli doslova v oblacích, ale nakonec vysvitlo sluníčko a my se mohli kochat krásnými výhledy. Kromě toho nás čekala další adrenalinová výzva. Odpočinková síť ve výšce 50 metrů, na kterou kdejaký odvážlivec nevstoupí. Ale my měli pro strach uděláno! Nejenom že jsme na síť vkročili, ale dokonce jsme si na ní pěkně poseděli a posvačili. Jen jsme museli dávat pozor, aby nám okem v síti nepropadl třeba mobil. Pád z 50 m by asi nepřežil.

Ten největší adrenalinový zážitek nás ovšem teprve čekal! Nejdelší bobová dráha v Česku a druhá nejdelší v Evropě! A že to byla jízda! Tříkilometrová jízda lesním terénem i na otevřených pláních. Při převýšení 364 metrů jsme projeli 25 bleskurychlých zatáček, 360° otáčku 12 metrů nad zemí, podzemní tunel a zhoupli se na 4 parádních jumpech nad lesními cestami. Někteří se trochu báli (paní učitelka trochu víc), ale nakonec jsme se všichni shodli, že bychom si to klidně zopakovali. Letošní výlet se prostě vydařil!

Karolina Haiderová

Z ohlasu žáků:

Můžu říct, že to byl jeden z nejlepších výletů, na kterých jsem kdy se školou byla. Strašně moc jsem si to užila. Ani nedokážu říct, co bylo nejlepší, jestli bobová dráha, lanovka nebo samotná Stezka. Na každém bylo něco skvělého. Na bobovce jsem mohla jet rychle a křičet, na lanovce jsme měli krásný výhled a na Stezce ještě lepší. A taky mě bavilo sedět, skákat a chodit po síti ve tvaru kapky a doopravdy v oblacích. Lucka Dočkalová

Výlet se mi moc líbil. Počasí bylo skvělé. Nejlepší byla bobová dráha, kde jsem se ve vysoké rychlosti řítila dolů, i s Káťou. Výhled byl famózní. Skvělé osvěžení byl nanuk v hospodě. Bylo to prostě super. Jela bych znovu. Romča Špalková

Výlet si mi líbil. Byla sranda a užila jsem si to. Mám nové zážitky se třídou, byl to můj první výlet se třídou. Moc jsem si to užila. Katka Schleichová

Tento den jsem si užila, protože jsme se jako třídní kolektiv bavili mnohem víc a za to jsem ráda. Nejvíc se mně líbila cesta bobovou dráhou zpět ze Stezky. Byl to hezký zážitek. I když se bojím výšek, Stezka v oblacích se mně moc líbila a byl to moc hezký výlet. Domča Baďurová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *