Školní výlet 9. třídy

Posted By on 26.6.2019

Ve středu 12. června jsme se my, deváťáci, vydali na náš poslední společný výlet. Dohodli jsme se, že pojedeme na kola do kempu ve Strážnici. Měli jsme sraz před školou, na kolech, a tak jsme samozřejmě nesměli zapomenout přilby! Naše první kilometry – to byla cesta z Troubek do Přerova, kde na nás čekal zbytek třídy. Když už jsme byli opravdu všichni, vzali jsme si kola a šli k vlaku naložit kola. Cesta z Přerova do Hodonína utekla rychle, neboť jsme se všichni moc těšili.

Když jsme dojeli do Hodonína, vystoupili jsme, nasedli na kola a vydali se směr kemp, který byl ve Strážnici. Ta cesta byla strašná!!! Kaluže, tráva, šutry, písek… no prostě polňačka, a tak jsme byli rádi, když jsme tam konečně dorazili. Ubytovali jsme se a šli hned do bazénu, kde jsme hráli i míčové hry. Vzhledem k opravdu letnímu počasí se taky někteří z nás hned první den spálili.

Ve čtvrtek nás čekala trasa dlouhá 26 km. Naším cílem bylo přírodní koupaliště Lučina u Tvarožné Lhoty. A tak i přes strašné horko nás to hnalo vpřed. Když jsme se vrátili, byli jsme unavení, ale stejně jsme šli ještě do bazénu. Potom jsme si ještě před  chatkami udělali hřiště a zahráli si přehazku a ringo, a to se dokonce zapojili všichni. Večer jsme zazpívali písně za doprovodu Valčina ukulele a šlo se spát, protože šest z nás čekala v pátek ta nejdelší trasa.

A byl pátek 14. června, sbalili jsme si všechny věci a ve složení Maruška, Barča, Vojta, Michal Boháč, David Chodúr, Danča, pan ředitel a paní zástupkyně jsme se nachystali na trasu Strážnice-Troubky, což bylo asi 80 km. No jasně, že jsme se obávali, jestli cestu zvládneme. Bylo totiž strašné horko, ale uklidňovalo nás, že jsme věděli, že si vždy po 20 km dáme přestávku. Během ní jsme se vždycky vyfotili, napili se a taky si v půlce trasy dali oběd. U konce trasy v Kroměříži jsme se odměnili i výbornou zmrzlinou. To už jsme věděli, že nás čeká posledních 20 km. Byl to úžasný pocit! Jak už jsme jeli ze Záříčí lesem, mnozí z nás poznávali, že jsme opravdu blízko. Všichni jsme ale stejně mysleli jen na jedno, a to na studenou sprchu. V Troubkách jsme se ještě všichni společně vyfotili, plácli si, že jsme to dali, a každý vyrazil domů.

Druhá skupinka strávila část cesty ve vlaku. Když jeli na kole ze Strážnice do Hodonína, navštívili ještě naše slovenské sousedy. Na poslední část cesty z Přerova do Troubek na kolech se všichni těšili, protože ve vlaku bylo strašné vedro.

Výlet se nám všem líbil, bylo to moc fajn. Byly to tři příjemně strávené dny s naší třídou, třídní učitelkou, paní zástupkyní a panem ředitelem. Byly to jedny z posledních dní v tomhle kolektivu a na téhle škole.

Danča, Barča, Valča, Maruška

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *