Školní výlet třetích tříd

Posted By on 3.7.2021

Náš výlet proběhl v úterý 29. 6. 2021. Vyjeli jsme si do ZOO Olomouc – Kopeček, ale nenechali jsme se vyvézt až nahoru, poctivě jsme si vyšlápli „kopeček“ ze Samotišek k bazilice.

V ZOO se nás ujala paní průvodkyně. Nejprve jsme vnímali zvířecí svět hmatem – kůži levharta nebo žirafy, svlečku hada, žirafí obratel a lebku, pštrosí vejce, mušle, škeble, rohy, parohy…. Potom nám předvedla paní ježkovou – samici ježka bělobřichého. Mohli jsme si ho pohladit a zjistit, že opravdu nepíchá. A nakonec nám vyprávěla mnoho zajímavého o zvířatech v ZOO – třeba že když dikobraz útočí, obrátí se k oběti zády a „nacouvá“ do ní, takže ošetřovatelům propíchl kalhoty. Dozvěděli jsme se i o opicích, plameňácích, pandách.

Potom jsme už pozorovali a užívali si zvířátka na vlastní pěst. Procházeli jsme mezi klokany a psouny, sledovali medvědy v protější stráni, vlky, kočky, ale nejvíce času jsme stejně strávili mezi kozami.

Nejzdatnější vystoupali i na věž a pokochali se dalekým rozhledem. Naštěstí se nikdo příliš nenakláněl, nicméně paní učitelka si oddychla, až když jsme byli všichni zase v pořádku dole.

Po obědě se děti dosyta vyřádily v Lanáčku a vykoupily automaty s nápoji.

I když bylo velké horko, výlet se nám vydařil a jsme rádi, že jsme mohli jet. Děkujeme SPŠ za příspěvek na dopravu!!!

Další fotografie si můžete prohlédnout zde: https://lidap.rajce.idnes.cz/vylet_III.A,_III.B_2021

Ludmila Písková, Marie Vérostová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *