Školní výlet žáků 6. a 7. třídy

Posted By on 7.7.2019

Ve středu 26. června jsme spolu s žáky 6. třídy navštívili město Štramberk, ve kterém nás čekalo hodně různorodých aktivit. Výchozím bodem bylo dětské hřiště, na kterém jsme se vyblbli a počkali na naše průvodkyně Míšu, Páju a Aničku. Jakmile dorazily, podnikli jsme výpravu k lomu. Když jsme se pokochali krásným výhledem, vydali jsme se na štramberský hrad a jeho věž Trúbu, na kterou vede 166 schodů. Nejbystřejší si mohli všimnout trestance Pepy, který už dlouhá léta leží v hladomorně. Když jsme zdolali všech 166 schodů, průvodkyně nám kladly různé otázky týkající se historie hradu a kdo odpověděl správně, dostal sladkou odměnu.

Dalším zastavením byla Aqua-terra expozice. Chovatel Marek Jeřábek nám ukázal rozmanité druhy tropických ryb, exotické hady a ještěry.  A kdo se nebál, mohl si na některé tvory sáhnout. Na závěr jsme viděli, jak se taková exotická zvířata krmí.

Třetí výprava vedla do pekárny Štramberských uší. Nejprve jsme si vyslechli historii Štramberských uší. Poté jsme se mohli podívat a vyzkoušet si, jak se takové uši pečou.  A za odměnu, že jsme byli tak šikovní, jsme si mohli sníst naše vlastní upečené ucho.

Předposledním bodem programu byla tolik očekávaná jízda na terénních čtyřkolkách. Než jsme se posadili za volant, pan instruktor nám vysvětlil základní pravidla a pod dozorem jsme projeli základní zkušební kolečko. Všichni jsme byli nejistí, zda to zvládneme, ale nakonec to dopadlo dobře. I naše paní učitelka Markéta Macfeldová se bála, ale nakonec jsme ji přemluvili a šla do toho! Po zkušebním kolečku jsme pak projížděli delší trať.

Na závěr nás čekala návštěva keramické dílny. Nejprve jsme se rozdělili do tří skupin a postupně jsme se chodili dívat, jak takové keramické výrobky vznikají, a nakonec jsme si i sami mohli vyzkoušet vyrobit nějaký keramický výrobek přímo na hrnčířském kruhu.

Pak už nezbývalo než se se Štramberkem rozloučit a unaveni vedrem a nabitým programem jsme vyrazili k domovu.

Žákyně 7. třídy:  Tereza Smolková, Natálie Malhocká, Alžběta Manová

Ohlasy:

Výlet se mi líbil. Ve Štramberku byla hezká věž Trúba. Bylo skvělé, že když jsme byli v keramické dílně, mohli jsme si vyzkoušet, jak se dělají hrníčky a misky. Celkově tam bylo hezky (až na to vedro). Veronika Brázdová, 6. tř.

Výlet ve Štramberku se mi moc líbil. Je to krásné město, ale je tam všechno do kopce. Hodně mě zaujala pověst o Štramberských uších. A super byl i výhled z Trúby. Bylo tam krásně, určitě bych si to zopakovala. Nikol Ambrožová, 6. tř.

Bylo to super. Nejlepší to bylo na čtyřkolkách. Bylo strašné vedro a chutnaly mi uši z pekárny. Vít Dolanský, 7. tř.

Výlet se mi líbil. Na čtyřkolkách jsem se bála, ale nakonec jsem to zvládla. Nejvíc se mi líbili hadi a pekárna Štramberských uší. Amélie Anna Vojtková, 7. tř.

Výlet se mi moc líbil. Hrozně moc jsem se bála čtyřkolek, ale nakonec jsem si to užila. Průvodkyně byly moc hodné a milé. Výlet byl super, ale vadilo mi to vedro. Natálie Malhocká, 7. tř.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *